Going. | Lado w mieście - vol. 4 - Teatr Studio

Lado w mieście - vol. 4

20:00 | Środa, 23 lipca 2014

Teatr Studio

Koncert

Free

Free

Koncert w ramach cyklu Lado W Mieście 2014, czyli ABC X, czyli 10 lat LADO ABC.

ARSZYN/DUDA
Tomasz Duda to saksofonista i flecista, większości znany jako członek zespołów Baaba, Mitch & Mitch, Profesjonalizm czy Pink Freud. Czasem eksperymentuje, np. w Project Map. Albo w duecie Arszyn/Duda.
Arszyn - Krzysztof Topolski - to perkusista i elektronik, a także twórca soundartu i instalacji artystycznych. Grał w Kobietach i Ludziach. Z Tomaszem Dudą tworzy duet Arszyn/Duda.

Arszyn/Duda to duet grający improwizowaną muzykę elektroakustyczną. Głośno i brutalnie, ale i pięknie, gdy łącząc surowość instrumentów elektronicznych z ciepłem dętych naśladują faunę, malują dźwiękowe pejzaże i konstruują dziwaczne maszyny.

W 2010 A/D wydali w Lado ABC "ŚĘ", 65-minutowy album, który wciąż jest jednym z najbardziej eksperymentalnych w katalogu wytwórni.

HUBERT ZEMLER
Warszawa nie może narzekać na brak świetnych perkusistów - spokojnych i żywiołowych, precyzyjnych i nieokrzesanych, poważnych i żartobliwych, tworzących solidne sekcje rytmiczne i komponujących dla dużych zespołów.
Hubert Zemler jest każdym z nich. Grywa w orkiestrach, jazzbandach, zespołach grających World, brazylijskich bateriach, zespołach rockowych, projektach grających muzykę współczesną czy ambitny pop. W duetach jak Pilokatabaza
Dzięki tej wszechstronności i tym szerokim horyzontom koncerty Huberta na perkusję solo są jedyne w swoim rodzaju; melodie afrykańskich cymbałów snują opowieści, interpunktowane mechanicznym rytmem talerzy, przechodzi się na nich przez wszystkie nastroje, krajobrazy i stylistyki. Nic nie dziwi, bo wszystko jest na swoim miejscu.

Hubert w 2011 wydał w Lado ABC swoją pierwszą płytę solową - "Moped".

SZA/ZA
Sza/Za. Sza to Szamburski Paweł, klarnecista i mandolinista; Za to Zakrocki Patryk, skrzypek. Panowie ci od 15 lat wspólnie grają, nagrywają, improwizują, animują i reinterpretują. W klubie, w teatrze, w kinie, w Łodzi i Tokio.
Mimo pozornie ograniczonego instrumentarium za pomocą efektów, śpiewu, pętli, mowy, przeszkadzajek i nieograniczonej wyobraźni tworzą wielowarstwowe, bogate brzmienie, piszą z marszu wielopokoleniowe sagi, dodają smaku i zapachu do opowieści z podróży, reżyserują na nowo filmy nieme i sprawiają, że czujemy się jak dzieci oglądając animacje starsze od naszych rodziców.

Jak nikt potrafią rozśmieszyć, wzruszyć i zdumiewać - bo mimo, że często wracają do najbardziej lubianych projektów i działań, to nigdy nie przestają się rozwijać i zaskakiwać.

Jakby nie dodawać i nie odejmować to wychodzi na to, że w tym roku mamy 10-lecie Lado ABC. Trudno podsumować taki kawałek czasu, jak się o tym trochę wcześniej nie pomyślało, więc uznaliśmy, że podsumowanie powinno zrobić się samo. W związku z tym na tegorocznym Lado w Mieście wystąpią wszyscy.

W każdą środę i czwartek od 2 lipca do 28 sierpnia będzie można posłuchać i obejrzeć wszystkich, którzy wydali płytę w Lado ABC. Czasem normalnie jak zwykle, czasem ze specjalnymi gośćmi, czasem jako mutacja, a w jednym przypadku najprawdopodobniej jako podróba, bo żeby nie było za słodko, to jednego artysty nie uda nam się wskrzesić. Ale to nie koniec - w bonusie będzie mały przydział gości specjalnych z Brazylii, USA oraz Francji (albo Wlk. Brytanii - trudno stwierdzić).

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej