Going. | Lado w mieście - vol. 4 - Plac Zabaw

Lado w mieście - vol. 4

20:00 | Czwartek, 24 lipca 2014

Plac Zabaw

Koncert

Free

Free

Koncert w ramach cyklu Lado W Mieście 2014, czyli ABC X, czyli 10 lat LADO ABC.

Koncerty odbywają się na Placu Zabaw, a w razie kiepskiej prognozy przenosimy się do Cafe Kulturalna.

POLPO MOTEL
Polpo Motel to Olga Mysłowska, klasycznie wykształcona sopranistka, wykonująca utwory barokowe i współczesne, a także kompozytorka; i Daniel Pigoński, klawiszowiec Pustek i kompozytor muzyki elektronicznej, tworzący głównie na potrzeby teatru. W Polpo Motel znajdują swój element wspólny, piosenki blade i w czarnych golfach, łuny niebieskich neonów, nastroje filmowe, teatralne i poetyckie, proste podkłady kunsztownie zaaranżowane na kolekcję zabawkowych kibordów.
Duet powstał w 2006, wydał "Polpo Motel" w 2008, koncertuje rzadko.

LEVITY
Trio. Skład klasyczny - klawisze (Jacek Kita), kontrabas (Piotr Domagalski), perkusja (Jerzy Rogiewicz). Historia powstania równie klasyczna - poznali się w szkole muzycznej, lubili różne rzeczy, odnaleźli wspólny mianownik w dżezie. W 2009 nagrali dość klasyczny album, nazwany tak jak samo trio. Im dłużej grali ten swój dżez tym mniej chcieli go grać, więc zaczęli go zmieniać i od niego odchodzić - ich następna płyta, "Chopin Shuffle", to nagrane z japońskim trębaczem Toshinorkim Kondo (znanym ze współpracy z m.in. Peterem Brötzmannem czy DJ-em Krushem) reinterpretacje dwudziestu czterech Preludiów Chopina i przy okazji prawdopodobnie najbardziej eklektyczna (i to w niewymuszony sposób) płyta dżezowa w Polsce. Jeśli w ogóle można powiedzieć, że to dżez. Można na przykład, że post-dżez, bo jest tam i elektronika, i lo-fi, i piosenka, i trochę folku, hałasu, dworku i ambientu, choć i to nie jest chyba trafnym określeniem. Można też sobie powiedzieć, że po prostu grają to co lubią.
To co lubią grali też na trzeciej i póki co ostatniej płycie - "Afternoon Delights" z 2011. Jest równie eklektyczna co jej poprzedniczka, choć kompozycje są tu spójniejsze, spokojniejsze i bardziej intymne niż zabawy z Szopenem.
Zespół od 2012 pozostaje w stanie relaksu


Jakby nie dodawać i nie odejmować to wychodzi na to, że w tym roku mamy 10-lecie Lado ABC. Trudno podsumować taki kawałek czasu, jak się o tym trochę wcześniej nie pomyślało, więc uznaliśmy, że podsumowanie powinno zrobić się samo. W związku z tym na tegorocznym Lado w Mieście wystąpią wszyscy.

W każdą środę i czwartek od 2 lipca do 28 sierpnia będzie można posłuchać i obejrzeć wszystkich, którzy wydali płytę w Lado ABC. Czasem normalnie jak zwykle, czasem ze specjalnymi gośćmi, czasem jako mutacja, a w jednym przypadku najprawdopodobniej jako podróba, bo żeby nie było za słodko, to jednego artysty nie uda nam się wskrzesić. Ale to nie koniec - w bonusie będzie mały przydział gości specjalnych z Brazylii, USA oraz Francji (albo Wlk. Brytanii - trudno stwierdzić).

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej