Going. | Wernisaż Wystawy "Kadrowanie Prl-U. Robert Kosieradzki" - Muzeum PRL-u

Wernisaż Wystawy "Kadrowanie Prl-U. Robert Kosieradzki"

17:00 | Środa, 11 maja 2016
Muzeum PRL-u

Sztuka

Free

Free

Wystawy z cyklu "Kadrowanie PRL-u" są zaproszeniem do rozmowy o historii najnowszej. Kadrowali PRL autorzy zdjęć, kadrują twórcy wystaw (wybierając te, a nie inne fotografie), kadrują też widzowie (spoglądając na nie poprzez własne doświadczenia, wspomnienia, wiedzę historyczną). To nie są opowieści o kluczowych dla państwa wydarzeniach. Te pozostają w tle, w postaci huty ?wyrastającej" w otoczeniu przyrody (jak u Henryka Hermanowicza na zdjęciach z lat 50. XX wieku) albo napisu na murach (jak u Jerzego Szota, który dokumentował lata 80.).
Nie inaczej jest w przypadku zdjęć z lat 60. i 70., wykonanych przez Roberta Kosieradzkiego ? zapomnianego, bardzo dobrego, nowohuckiego fotografika, wnikliwego obserwatora codzienności. Zapraszając na jego wystawę w Muzeum PRL-u, mieszczącym się w dawnym kinie Światowid, w ścisłym centrum najstarszej części Nowej Huty, zwracamy się w pierwszej kolejności do mieszkańców dzielnicy i ich wspomnień związanych z pracą, czasem wolnym i dzieciństwem.
Twórcą scenariusza wystawy jest Ryszard Kozik, autorem projektu Michał Zakrzewski, a organizatorem Muzeum PRL-u.

Krakow Photo Fringe to demokratyczna platforma pozwalająca na zaprezentowanie szerokiego spektrum interesujących inicjatyw fotograficznych z całej Małopolski, które odbywają się równolegle do Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej