Going. | Mazut x Centralia x Gazawat - Bazar Concept Store

Mazut x Centralia x Gazawat

19:00 | Sobota, 25 lutego 2017
Bazar Concept Store

Koncert

10 zł

10 zł

MAZUT
Dużo kolorowych efektów, zabawkowy klawisz, laptop, stare radioodbiorniki, dyktafony, znalezione na śmieciach i zakupione na pchlich targach magnetofonowe taśmy, mikrofon unitra, samplery, syntezatory, automaty perkusyjne, kasetowy czteroślad i masa innych sprzętów. W swoich zawsze improwizowanych, niepowtarzalnych utworach, członkowie formacji eksplorują mroczne i zatęchłe terytoria minimalistycznej bitowej muzyki, gdzie brudne, proste i prymitywne lo-fi acid techno miesza się z industrialnymi sprzężeniami, a to wszystko jest okraszone samplowanym tekstem, który w mroczny sposób uzupełniają dopełniają muzykę, niezależnie od tego, czym jest – czy fragmentem bajki dla dzieci, przemówieniem zbrodniarza wojennego czy też pełną manipulacji mową motywacyjną.
https://bdta.bandcamp.com/album/2309

CENTRALIA
Solowy projekt Pawła Starca, fotografa i autora współpracującego z BDTA praktycznie od początków istnienia. Centralia eksperymentuje z dźwiękiem z okolic ambientu, techno czy noise, analogowymi i lo-fi zapisami dźwiękowymi i mówionymi samplami. Koncentruje się na audialnych zapisach i interpretacjach przemocy, w jej szerokim rozumieniu. Dotychczas ukazały się jego trzy pełnoprawne materiały - Discipline (2015), Prijedor oraz Schwarze Kanal (2016) jak również kilka splitów i innych wydawnictw.
https://bdta.bandcamp.com/album/schwarze-kanal
https://bdta.bandcamp.com/album/prijedor

GAZAWAT
Field recording z utleniania zbiorowej pamięci, gnicia krwi, erozji migawek ze dziewięćdziesiątsekundowego newsa, blaknięcia nagłówków, zapadania się w niepamięć pałacu prezydenckiego w Groznym. Traumatyczny szum przetartej taśmy magnetycznej, z której jedna strona przebija na drugą, więc nie wiadomo, która z nich jest tą gorszą. Rytm wybijany obcasami, z każdym krokiem idący w ostrą ciszę. Spikerzy nagrani na taśmę, zapętleni w nieskończoność, aż do śmierci agregata. Wystrzały, których nie słychać, kule, które nie spadły na ziemię. Rozkład ciała, witamy w Ubu, czyli nigdzie. Takich nigdzie jest wszędzie wiele. Gazawat to solowy projekt Michała Turowskiego skupiający się na ciemnych plamach zarówno naszej historii jak i ludzkiej natury. Z uwagi na silną narrację z pociętych sampli rwanych wypowiedzi, telewizyjnych spikerów, odgłosów wojen i cierpienia jego kompozycje można traktować jako muzykę lub po prostu jako słuchowisko. Na swoich dotychczasowych koncertach i wydawnictwach poruszał tematy takie jak konflikt czeczeński, skandal w więzieniu Abu Ghraib, zabójstwo JFK czy samospalenie Ryszarda Siwca.
https://bdta.bandcamp.com/album/wampir
https://bdta.bandcamp.com/album/history-written-in-chechen-blood

Wstęp: 10zł

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  nich     bajki     przemocy     ciemnych     palacu     traumatyczny     prezydenckiego     poruszal     unitra     wszystko     naglowkow     interpretacjach     erozji     idacy     okolic     samospalenie     swoich     szum     tasme     druga     brudne     dzwiekiem     klawisz     innych     samplowanym     efektow     nigdzie     rozklad     mozna     muzyke     tasmy     okraszone