Going. | Mazut x Centralia x Gazawat - Bazar Concept Store

Mazut x Centralia x Gazawat

19:00 | Sobota, 25 lutego 2017
Bazar Concept Store

Koncert

10 zł

10 zł

MAZUT
Dużo kolorowych efektów, zabawkowy klawisz, laptop, stare radioodbiorniki, dyktafony, znalezione na śmieciach i zakupione na pchlich targach magnetofonowe taśmy, mikrofon unitra, samplery, syntezatory, automaty perkusyjne, kasetowy czteroślad i masa innych sprzętów. W swoich zawsze improwizowanych, niepowtarzalnych utworach, członkowie formacji eksplorują mroczne i zatęchłe terytoria minimalistycznej bitowej muzyki, gdzie brudne, proste i prymitywne lo-fi acid techno miesza się z industrialnymi sprzężeniami, a to wszystko jest okraszone samplowanym tekstem, który w mroczny sposób uzupełniają dopełniają muzykę, niezależnie od tego, czym jest – czy fragmentem bajki dla dzieci, przemówieniem zbrodniarza wojennego czy też pełną manipulacji mową motywacyjną.
https://bdta.bandcamp.com/album/2309

CENTRALIA
Solowy projekt Pawła Starca, fotografa i autora współpracującego z BDTA praktycznie od początków istnienia. Centralia eksperymentuje z dźwiękiem z okolic ambientu, techno czy noise, analogowymi i lo-fi zapisami dźwiękowymi i mówionymi samplami. Koncentruje się na audialnych zapisach i interpretacjach przemocy, w jej szerokim rozumieniu. Dotychczas ukazały się jego trzy pełnoprawne materiały - Discipline (2015), Prijedor oraz Schwarze Kanal (2016) jak również kilka splitów i innych wydawnictw.
https://bdta.bandcamp.com/album/schwarze-kanal
https://bdta.bandcamp.com/album/prijedor

GAZAWAT
Field recording z utleniania zbiorowej pamięci, gnicia krwi, erozji migawek ze dziewięćdziesiątsekundowego newsa, blaknięcia nagłówków, zapadania się w niepamięć pałacu prezydenckiego w Groznym. Traumatyczny szum przetartej taśmy magnetycznej, z której jedna strona przebija na drugą, więc nie wiadomo, która z nich jest tą gorszą. Rytm wybijany obcasami, z każdym krokiem idący w ostrą ciszę. Spikerzy nagrani na taśmę, zapętleni w nieskończoność, aż do śmierci agregata. Wystrzały, których nie słychać, kule, które nie spadły na ziemię. Rozkład ciała, witamy w Ubu, czyli nigdzie. Takich nigdzie jest wszędzie wiele. Gazawat to solowy projekt Michała Turowskiego skupiający się na ciemnych plamach zarówno naszej historii jak i ludzkiej natury. Z uwagi na silną narrację z pociętych sampli rwanych wypowiedzi, telewizyjnych spikerów, odgłosów wojen i cierpienia jego kompozycje można traktować jako muzykę lub po prostu jako słuchowisko. Na swoich dotychczasowych koncertach i wydawnictwach poruszał tematy takie jak konflikt czeczeński, skandal w więzieniu Abu Ghraib, zabójstwo JFK czy samospalenie Ryszarda Siwca.
https://bdta.bandcamp.com/album/wampir
https://bdta.bandcamp.com/album/history-written-in-chechen-blood

Wstęp: 10zł

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  rozumieniu     fragmentem     wybijany     naszej     siwcahttpsbdtabandcampcomalbumwampirhttpsbdtabandcampcomalbumhistorywritteninchechenbloodwstep     kilka     koncertach     sposob     starca     jego     czeczenski     mroczny     trzy     stare     discipline     audialnych     zakupione     jest     utworach     dotychczasowych     muzyki     przemowieniem     cisze     mozna     unitra     takich     zabojstwo     kule     pchlich     swoich     czyli     prezydenckiego