Going. | Łona & Webber - Cud nad Wisłą

Heineken wspólnie z Cudem Nad Wisłą, zaprasza na wyjątkową serię koncertów i imprez ? Heineken City Nights! Tego lata, w każdy sobotni wieczór na Bulwarze Flotylli Wiślanej zagrają nietuzinkowi artyści z całego świata, przenosząc brzmienia światowych metropolii do Warszawy.

ŁONA I WEBBER
to pochodzący ze Szczecina duet, w skład którego wchodzą raper Adam ?Łona? Zieliński i producent Andrzej ?Webber? Mikosz. W zeszłym roku minęło okrągłe dziesięć lat od wydania płyty ?Koniec żartów? ? oficjalnego debiutu, który ukazał się nakładem cenionej wytwórni Asfalt Records, znanej z wydawania ambitnej odmiany hiphopu. Już przy okazji pierwszego albumu, środowisko fanów i krytyków muzycznych zwróciło uwagę na niebanalny styl Łony, przepełniony inteligentnym humorem oraz na produkcje Webbera, ze smakiem nawiązujące do klasycznej nowojorskiej stylistyki, jednocześnie swobodnie czerpiące z analogowej syntezy.

Łona od początku przyzwyczaja słuchacza do nietypowego charakteru swojej twórczości: poczynając od rozmowy telefonicznej z Bogiem (interpretacja tego utworu była jednym z tematów na maturze z języka polskiego), poprzez konwersację z cutami (skrecze oparte na fragmentach utworów innych artystów), , aż do rapowania bez użycia polskich znaków (na przekór internautom stroniącym od używania prawego klawisza ALT). To tylko część nietuzinkowych pomysłów realizowanych przez szczecińskich artystów.

POOR NIKO {Oh Papi}
Dj, promotor i producent muzyczny, który w swojej działalności artystycznej współpracował z takimi markami jak: H&M, Ray Ban, Burn, OrlenTeam, Glamour. Finalista Burn Studios Residency Mix Off, gdzie w tyle zostawił prawie 130 innych pretendentów. Doceniony przez wielu niezależnych projektantów, opracował nie jedną ścieżkę dźwiękową do pokazu mody, a 2012 roku odpowiedzialny był za oprawę muzyczną na Fashion Week Poland. Inspirowany miejską stylistyką, jego sety stanowią głównie taneczne odmiany muzyki rap, r?n?b, house i "all-time-classics". Rezydent Syreniego Śpiewu, w polsce grywał m.in na FreeFormFestival, Electronic Beats, Fashion Week afterparty, Coke Live Festival afterparty, natomiast za granicą: Major League House @le 1979 Paryż, Jibbing Jam after party w czeskim Jabloncu.

PHUNK'ILL {ArtDeRue Soundsystem / KimArtists agency}

- dj i producent młodego pokolenia z Warszawy. Pomimo swojego wieku ma już za sobą kilkuletnią działalność na scenach klubowych oraz kilkaset zagranych imprez na terenie całej Polski jak i poza jej granicami. Jest członkiem agencji muzycznej Kim Artists oraz soundsystemu ARTdeRUE. W przeszłości przez długi czas rezydował w jednym z najlepszych klubów hip hopowych w Polsce - The Fresh, zaś na obecną chwilę figuruje jako rezydent takich lokali jak łódzki Gossip czy warszawskie Sketch Nite oraz Platinium. Jego sety odznaczają się dużą różnorodnością. Najczęściej to mieszanka imprezowego rapu, dynamicznego funku, a także elektronicznego brzmienia: nu disco, house'u, garage'u czy drum and bassu.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej