Going. | Wystawa "Stanisław Dróżdż: Pojęciokształty" - Muzeum Współczesne Wrocław

Wystawa "Stanisław Dróżdż: Pojęciokształty"

01:00 | Czwartek, 1 stycznia 2015

Muzeum Współczesne Wrocław

Sztuka

Free

Free

Stała wystawa MWW ? Stanisław Dróżdż ?Pojęciokształty?
Wystawa Duża Woliera, (V piętro), wstęp bezpłatny

Stanisław Dróżdż (1939?2009) ? oryginalny twórca poezji konkretnej- pojęciokształtów, autor Pawilonu Polskiego na Biennale Weneckim w 2003 roku, jest autorem muralu ?Klepsydra? na fasadzie Muzeum Współczesnego Wrocław. Artysta studiował i mieszkał we Wrocławiu. W ostatnich latach życia nieopodal obecnego budynku-siedziby tymczasowej Muzeum Współczesnego Wrocław. Był artystą szczególnie zasłużonym dla kultury Wrocławia.

Muzeum Współczesne Wrocław utworzyło stałą ekspozycję prac Stanisława Dróżdża z kolekcji własnej, kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz depozytu pani Anny Dróżdż.

Punktem wyjścia stałej ekspozycji jest wystawa Stanisława Dróżdża w Galerii Foksal w Warszawie w 1994, zatytułowana Pojęciokształty. Poezja Konkretna. Prezentujemy wszystkie oryginalne obiekty, które składały się na wystawę w galerii Foksal, w sekwencji jaką nadał im Stanisław Dróżdż. Dodatkowo do ekspozycji zostały włączone 54 warianty układów ?Klepsydry?, opublikowane przez artystę po raz pierwszy w 1990 roku.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej