Going. | Michelle Gurevich - Pogłos

Michelle Gurevich

20:00 | Sobota, 29 kwietnia 2017
Pogłos

Koncert

45 zł

45 zł

Michelle Gurevich (Chinawoman) // 29.04 // Pogłos

Secret Rituals pres.

Michelle Gurevich (Chinawoman) @ Pogłos


Poruszając się między majestatycznymi motywami retro a rozbrajającą szczerością, piosenki Michelle Gurevich są tragikomiczne, sentymentalne, podporządkowane melodii i oscylujące wokół tajemniczego blichtru. Po wydaniu 3 albumów pod pseudonimem Chinawoman, artystka kontynuuje twórczość pod własnym nazwiskiem. Jej czwarte, a zarazem najnowsze, wydawnictwo „New Decadence” powstało w takich samych warunkach, jak poprzednie albumy. Nastrojowe, intymne ballady łączą w sobie mroczny realizm z humorem, a ich teksty są zarówno błyskotliwe, jak fatalistyczne.

Historia Michelle Gurevich zaczęła się wraz z, wyprodukowanym w zaciszu domowym, debiutanckim albumem „Party Girl”, który zrządzeniem losu trafił na ziemię jej przodków i wkrótce rozbrzmiewał zarówno na jachtach rosyjskich miliarderów, jak i z telefonów komórkowych gospodyń domowych na całej Ukrainie. Michelle urodziła się jako córka baleriny Kirowskiej Akademii Baletu i inżyniera z Leningradu. Dorastała słuchając zbiorów ojca, składających się z nagrań ze Związku Radzieckiego i muzyki europejskiej lat 70. Jej twórczość nasuwa porównania z Nico, Leonardem Cohenem, czy radzieckimi gwiazdami piosenki, takimi jak młoda Ałła Pugaczowa, głosem natomiast przypomina Tanitę Tikaram. Dekadenckie, dramatyczne i namiętne brzmienie starych keyboardów i syntezatorów oferuje unikatowe wykonanie o wielkie przeżycie, przez głos i motywy znane, ale ciężkie do zaszufladkowana w zupie europejskiej chanson.

Jej koncerty regularnie wyprzedają się w takich miastach jak Stambuł, Moskwa, Berlin czy Ateny. Mają one dynamiczny charakter, a artystka występuje na scenie z zespołem, lecz wszystkie albumy nagrywa w ten sam domowy sposób, zachowując intymność i prostotę wyrazu – z jej do twojej sypialni. Michelle wytworzyła wokół siebie niszę, w której jest miejsce zarówno dla wschodnioeuropejskiej diaspory, członków berlińskiej sceny queer, jak i ich babć, a także miłośników melodramatycznych ballad Aznavoura, Zekiego Mürena i Lucia Dalli. Gatunek jest częściowo oparty na elementach melodii i stylu, ale, przede wszystkim, na charakterystycznym fatalistyczno-uroczystym podejściu do pisania piosenek.

Od pierwszej nuty bezceremonialne chwyta za serce—ten rodzaj melancholii, który zawsze znajduje oddźwięk w rosyjskim sercu—i nigdy nie puszcza.
– Andrei Buharin (4 gwiazdki) Rolling Stone

Jej muzyka przywołuje obrazy radzieckich balów z lat 80. i melodramatów Douglasa Sirka… Ale przez podniosłość jej albumów, nikt by się nie spodziewał, że nagrywa je we własnej sypialni.
– Stil in Berlin

Na próżno opierać się urzekającej magii Chinawoman… nie przypomina nikogo z obecnie żyjących i jest tak bardzo nie z tego świata, że chce się beztrosko wierzyć, że istnieje naprawdę.
– Felix Sandalov, autor artykułów dla Billboard Magazine

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
kup bilet
więcej
  elementach     jest     queer     wierzyc     leonardem     starych     zawsze     michelle     motywy     teksty     poprzednie     wlasnej     stambul     maja     wszystkie     urzekajacej     bezceremonialne     moskwa     takich     radzieckich     2904     kirowskiej     ateny     sirka     pierwszej     charakter     wraz     przez     nagrywa     rosyjskim     zespolem     party