Going. | Plażowi Aktywiści - Plażowa

Plażowi Aktywiści

18:00 | Środa, 30 lipca 2014

Plażowa

Spotkanie

Free

Free

"Spotkania z aktywistami" to seria spotkań z pasjonatami Warszawy, którzy poświęcają jej i pracy nad podnoszeniem jakości życia w polskich miastach większość swojego czasu - cykl niemalże biograficznych spotkań z działaczami społecznymi.

Wybrani goście w rozmowie z prowadzącą i publicznością opowiedzą, co dokładnie robią, dlaczego robią to oddolnie i po co, co im się udaje, a co nie i skąd w nich potrzeba działania społecznego. Tym razem gośćmi spotkania będą dwaj działacze, operujący różnymi technikami pracy i wpływu
na rozwój przestrzeni miejskich Warszawy i innych polskich miast.

Jeden wierzy, że aktywiści powinni wchodzić do rad osiedli, dzielnic, miast i zająć kluczowe stanowiska w urzędach, by doprowadzić do wymarzonej przez niego przemiany polskich miast. Dlatego, wraz z licznymi ruchami miejskimi z całej Polski, powołał w maju do życia ogólnopolskie Porozumienie Ruchów Miejskich składające się z przedstawicieli lokalnych działaczy, którzy będą kandydować w jesiennych wyborach samorządowych.

Drugi od lat współpracuje z urzędami w różnych miastach i ministerstwami jako ekspert, pomagając w przemianie konkretnych elementów polityki i strategii miejskich w kierunku realizacji wizji miasta zrównoważonego, opartego na rzetelnej współpracy administracji z mieszkańcami i specjalistami. Bada przemiany polskich miast, współtworzy warunki do dialogu różnych stron
zaangażowanych w proces ich rozwoju i różnymi kanałami popularyzuje przy tym wiedzę na temat polityk miejskich oraz potencjału angażowania mieszkańców w ich tworzenie i realizację.

Co Panowie zrobili dla Warszawy i innych polskich miast? Co zamierzają zrobić, jak i dlaczego? O jakiej stolicy marzą? I jak chcą swoje marzenia zrealizować?

Gośćmi ?Nowej Warszawy!? będą;

Jan Śpiewak ? Porozumienie Ruchów Miejskich, Miasto Jest Nasze, Instytut Socjologii UW

Artur Celiński ? Res Publica Nowa, Magazyn Miasta, DNA Miasta, Zespół ds. Polityk

Kulturalnych funkcjonujący przy Narodowym Centrum Kultury

Spotkanie poprowadzi Marta Żakowska, redaktorka naczelna Magazynu Miasta

---

Są dobrze wykształceni i kreatywni. Elastyczni i otwarci. Umieją pracować pod presją czasu. Znają języki obce. A jednak zazwyczaj nie pracują w korporacjach czy firmach, nie zakładają prężnie rozwijających się przedsiębiorstw, w większości nie mają etatów i kredytów.

Jako aktywiści osiągają za to społeczne sukcesy. Do czego dążą? Dlaczego to robią? Czy udaje im się spełniać swoje cele i marzenia w pracy nad podnoszeniem jakości życia w Warszawie i innych polskich miastach? Jak zmieniają naszą rzeczywistość, prawo, świadomość, debatę publiczną? Kim są i kim chcą być w przyszłości?

Zapraszamy do dyskusji!

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej