Going. | Bejrut ? Warszawa. Po ? wstanie. - Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

Bejrut ? Warszawa. Po ? wstanie.

19:00 | Piątek, 1 sierpnia 2014

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

Sztuka

Free

Free

Wystawa ?Bejrut ? Warszawa. Po ? wstanie? prezentuje kolekcję zdjęć zniszczonego Bejrutu z 1993 roku w obiektywie 14 letniego Fadiego Zabada, który sfotografował ruiny swojego miasta, w którym przeżył wojnę domową.

Bejrut ? Warszawa. Po ? wstanie
1 -10 sierpnia 2014

Patrząc na zdjęcia ruin Bejrutu z 1993 na myśl przychodzą obrazy zniszczonej Warszawy z 1944 roku tworząc zaskakujące zestawienie. To zestawienie różnych przestrzeni i czasów, innych, ale jednak podobnych, będzie wątkiem przewodnim wystawy. Zachęca ono do refleksji o jednoczesnej unikalności, ale też powtarzalności miejskich traum, które organizują pamięć, myślenie o mieście i kształtują tożsamość pokoleniową. Fotografie Zabada są też zaproszeniem do poznania historii Bejrutu - miasta zburzonego, zniszczonego które, podobnie jak Warszawa, odradza się dziś ? czasem zachowując pamięć o historii a czasem na przekór tej pamięci. Kolekcja fotografii, umieszczona w jednej z niewielu niezniszczonych kamienic warszawskich, w tygodniu rocznicy powstania warszawskiego, zachęca do przyjęcia innych ? bardziej peryferyjnych wobec własnej pozycji ? punktów widzenia własnej historii i sposobów jej narracji.

WERNISAŻ WYSTAWY
z udziałem Fadiego Zabada, autora zdjęć
Miejsce: Dom Towarowy Braci Jabłkowskich

Projekt aranżacji wystawy: Piotr Drewko

Projekt graficzny plakatu: KNOCKOUTDESIGN

Współpraca: BarStudio, Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, Fundacja Bęc Zmiana, Fundacja Projekt: Polska, Le Monde Diplomatique edycja polska

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej