Going. | Atlas Estremo - MÓZG Warszawa

Zespół Karbido i pisarz Jurij Andruchowycz współpracują od 2005 r. W ciągu dziesięciu lat działalności, w Polsce i Ukrainie ukazały się albumy: Samogon (2006), Cynamon (z dodatkiem Indii) (2010) oraz Absynt (2013). Autorzy odbyli 4 duże trasy koncertowe obejmujące największe miasta i festiwale Ukrainy oraz liczne podróże na najważniejsze wydarzenia literackie i okołoliterackie w Polsce, Czechach i Niemczech - m.in. ArtPole Festival Unizh 2014, BookArsenal Kiev 2012, Literaturfestival Berlin 2012, Gdyńska Nagroda Literacka 2010 czy PPA Wrocław 2013.

Aktywny udział w historycznym przełomie, doświadczenie zmian dokonujących się w ostatnim czasie w Ukrainie,
rozbudzony radykalizm spojrzenia na muzyczny eksperyment z materią literacką, wreszcie - permanentne podróże autorów do istotnych miejsc naszego globu
- oto geneza nowego projektu Jurija Andruchowycza i Karbido pt. ATLAS ESTREMO. Tym razem, poetycko spreparowana proza z książki Andruchowycza pt. 'Leksykon miast intymnych' stała się szkieletem dla avant-punk-jazzowej eskapady na perkusję, bas i saksofon.

ATLAS ESTREMO to autorska podróż dookoła świata wspomnień, fascynacji i rozczarowań. Przepełniony energią głębokiej niezgody i serdecznego wkurwienia
muzyczno-literacki bedeker dla wtajemniczonych.

ATLAS ESTREMO:
Jurij Andruchowycz - głos, birdflutes, teksty
Paweł Czepułkowski - dr/perc
Marek Otwinowski - bg, głos
Tomasz Sikora - as, samples

JURIJ ANDRUCHOWYCZ (UA)
Ukraiński poeta, prozaik, piosenkarz, eseista i tłumacz,
jeden z przedstawicieli tzw. 'fenomenu stanisławowskiego'. Wielokrotnie nagradzany autor m.in. 'Moskoviady', 'Perwersji'czy 'Dwunastu kręgów'.
Jego utwory przełożono i wydano w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Finlandii, USA, Szwecji, Rosji, Austrii oraz na Węgrzech.

KARBIDO (PL)
interdyscyplinarna grupa muzyczna o mobilnym składzie. Autorzy spektakli dźwiękowych, eksperymentalnych prac muzycznych, i muzyczno-literackich, rzeźb dźwiękowych i słuchowisk; kompozytorzy muzyki teatralnej i filmowej. Elektro-akustyczny koncert na instrumencie skonstruowanym przez muzyków pt. "Stolik", grupa zagrała niemal 300 razy na całym świecie (poza Europą m.in. w Brazylii, USA, Izraelu, Iranie, HongKongu, Australii i in.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej