Going. | Autechre live @ Wolrd Wide Warsaw - Teatr Powszechny

Autechre live @ Wolrd Wide Warsaw

20:00 | Czwartek, 10 listopada 2016
Teatr Powszechny

Koncert

SOLD OUT

SOLD OUT

Przed Wami jeden z cyklu before'ów przed trzecią edycją Festiwalu World Wide Warsaw, który z przytupem wraca na przełomie lutego i marca 2017. Headlinerami pierwszej i drugiej edycji byli m.in. Vitalic Official, Anderson .Paak, The Internet, John Talabot, Mount Kimbie i wielu innych. Jeszcze w tym roku dwa inne wyjątkowe spotkania z gwiazdami, które wprowadzą w klimat nowej jakość w festiwalowym układzie sił w stolicy.

W Teatrze Powszechnym przy współpracy z MÓZG Warszawa będziemy gościć duet AUTECHRE.

Przez prawie 3 dekady tworzenia muzyki duet Autechre (?) stał się synonimem elektroniki z najwyższej półki, która łamie dotychczasowe zasady i wprowadza nowe jakości. Dlatego sama próba opisania tak legendarnego zespołu i określenia kim są, w krótkiej notce prasowej wydaje się prawie niemożliwa. Gdy Rob Brown i Sean Booth zaczynali swoją przygodę z produkcją nazywali się jeszcze Lego Feet, ale już w 1991 do sprzedaży trafił ich pierwszy singiel jako Autechre, który na zawsze zmienił świat elektroniki.

Gdy w 1993 wypuścili debiutancki album (poprzez Warp Records), płyta z łatwością trafiła na szczyty brytyjskich niezależnych list najlepiej sprzedającej się muzyki. Ich przemyślane, ciężkie, zagłębione w electro techno rozkochało w nich całą Wielką Brytanię. Rok później do fanów trafił "Amber", w którym po raz pierwszy panowie zmierzyli się z bardziej ambientalnym brzmieniem. Przez następne lata Autechre z każdym kolejnym releasem pokazywali, że nie interesują ich żadne trendy ani zaspokajanie potrzeb masowego odbiorcy. Ich muzyka stawała się ostrzejsza i brutalniejsza, mieszała noise z ambientem przy okazji czasami dając błysk dawnej autechre'owej taneczności. Z każdym kolejnym wydawnictwem produkcje duetu stają się bardziej złożone i przemyślane. Nie ma w nich miejsca na błędy i brak sensu, jest tutaj zimna logika i mroczna fascynacja rytmem.

W połowie maja do sprzedaży trafił najnowszy album grupy "elseq 1-5", na którym artyści po raz kolejny potwierdzają, że nigdy nie przestaną zaskakiwać i rozwijać się, kształtując tym samym globalne spojrzenie na elektronikęi. Rok temu wydali 9 płyt, które zawierały nagrania z ich występów na żywo na całym świecie - postarajmy się być tak dobrą publicznością, aby i tegoroczny występ w Warszawie chcieli przekazali całemu światu.

W ramach supportu w Warszawie pojawią się:
Russell Haswell [Diagonal Records / Editions Mego / Bocian Records]
Andy Maddocks [Skam Records]

Sprzedaż biletów ruszy 03.06 poprzez aplikację Going.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  swiecie     zaspokajanie     pierwszy     jako     najwyzszej     nowej     going     elektronikei     amber     miejsca     pierwszej     elseq     calemu     rozwijac     fanow     najnowszy     list     ktorym     headlinerami     przekazali     wydawnictwem     nowe     wspolpracy     duetu     notce     nazywali     pokazywali     brytanie     szczyty     mroczna     sean     internet