Going. | Autechre live @ Wolrd Wide Warsaw - Teatr Powszechny

Autechre live @ Wolrd Wide Warsaw

20:00 | Czwartek, 10 listopada 2016

Teatr Powszechny

Koncert

SOLD OUT

SOLD OUT

Przed Wami jeden z cyklu before'ów przed trzecią edycją Festiwalu World Wide Warsaw, który z przytupem wraca na przełomie lutego i marca 2017. Headlinerami pierwszej i drugiej edycji byli m.in. Vitalic Official, Anderson .Paak, The Internet, John Talabot, Mount Kimbie i wielu innych. Jeszcze w tym roku dwa inne wyjątkowe spotkania z gwiazdami, które wprowadzą w klimat nowej jakość w festiwalowym układzie sił w stolicy.

W Teatrze Powszechnym przy współpracy z MÓZG Warszawa będziemy gościć duet AUTECHRE.

Przez prawie 3 dekady tworzenia muzyki duet Autechre (?) stał się synonimem elektroniki z najwyższej półki, która łamie dotychczasowe zasady i wprowadza nowe jakości. Dlatego sama próba opisania tak legendarnego zespołu i określenia kim są, w krótkiej notce prasowej wydaje się prawie niemożliwa. Gdy Rob Brown i Sean Booth zaczynali swoją przygodę z produkcją nazywali się jeszcze Lego Feet, ale już w 1991 do sprzedaży trafił ich pierwszy singiel jako Autechre, który na zawsze zmienił świat elektroniki.

Gdy w 1993 wypuścili debiutancki album (poprzez Warp Records), płyta z łatwością trafiła na szczyty brytyjskich niezależnych list najlepiej sprzedającej się muzyki. Ich przemyślane, ciężkie, zagłębione w electro techno rozkochało w nich całą Wielką Brytanię. Rok później do fanów trafił "Amber", w którym po raz pierwszy panowie zmierzyli się z bardziej ambientalnym brzmieniem. Przez następne lata Autechre z każdym kolejnym releasem pokazywali, że nie interesują ich żadne trendy ani zaspokajanie potrzeb masowego odbiorcy. Ich muzyka stawała się ostrzejsza i brutalniejsza, mieszała noise z ambientem przy okazji czasami dając błysk dawnej autechre'owej taneczności. Z każdym kolejnym wydawnictwem produkcje duetu stają się bardziej złożone i przemyślane. Nie ma w nich miejsca na błędy i brak sensu, jest tutaj zimna logika i mroczna fascynacja rytmem.

W połowie maja do sprzedaży trafił najnowszy album grupy "elseq 1-5", na którym artyści po raz kolejny potwierdzają, że nigdy nie przestaną zaskakiwać i rozwijać się, kształtując tym samym globalne spojrzenie na elektronikęi. Rok temu wydali 9 płyt, które zawierały nagrania z ich występów na żywo na całym świecie - postarajmy się być tak dobrą publicznością, aby i tegoroczny występ w Warszawie chcieli przekazali całemu światu.

W ramach supportu w Warszawie pojawią się:
Russell Haswell [Diagonal Records / Editions Mego / Bocian Records]
Andy Maddocks [Skam Records]

Sprzedaż biletów ruszy 03.06 poprzez aplikację Going.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej