Going. | Michał Górczyński - Kinoteatr Zdrowie

Michał Górczyński

12:30 | Sobota, 9 sierpnia 2014

Kinoteatr Zdrowie

Inne

Free

Free

Zapis nie jest najważniejszy w procesie używania "partytur codzienności". Należy procentowo pół na pół połączyć improwizację z odczytywaniem. Improwizacja Cię otwiera na dosłownie wszystko, zapis prowadzi formę w określonym kierunku, rozwija temat praktyki najbardziej abstrakcyjnych działań.

Improwizacja ruchu palca. Obserwacja i zastanawianie się, co dalej. Tu wyobraźnia musi pracować na pełnych obrotach. Improwizowanie na przykład "naturalnej multimedialności" może prowadzić w przyszłości do budowania nadstruktur - wysoko energetycznych ludzkich rozbłysków wewnątrz przestrzeni. Sztuka nie prezentująca, lecz na bazie improwizacji emanująca i symulująca pojęcie złożoności. Improwizacja w połączeniu z zapisem daje możliwość ogromnej kondensacji Twojej indywidualnej mocy przekazu.

(fragment tekstu Michała Górczyńskiego "Wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie - partytury codzienności jako indywidualna metoda konstruowania z podstawowych gestów", publikacja w ramach projektu projektu Art+Science Meeting "Dźwiękowiska")

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej