Going. | Szaza + Pracownia Fizyczna - Park przy Sanatorium

Szaza + Pracownia Fizyczna

16:30 | Sobota, 9 sierpnia 2014

Park przy Sanatorium

Inne

Free

Free

Zdarzenia ? improwizacja to wspólny projekt Pracowni Fizycznej i SzaZy. Do pracy nad spektaklem zaprosiłem piątkę tancerzy: Olę Ścibor, Agnieszkę Muczyń, Dawida Lorenca, Krzysztofa Skolimowskiego i Pawła Gralę.

Projekt jaki rozpoczęliśmy z tancerzami dotyczy kontakt improwizacji jako metody pracy z ciałem oraz kontaktu w improwizacji. Problemy teoretyczne na jakie trafiam wynikają z tego, że improwizacja odrzucając nie tylko przecież choreografię, ale i uprzedzanie, ukazuje kontakt jako ogołocony z kontekstu przestrzennego.

Kontakt w improwizacji zdaje się dopiero jakoś tworzyć i umiejscawiać. W kontakt improwizacji ciału przypisane jest więc inne znaczenie. Improwizacja jest wystawieniem się na nieoczekiwane. Jak zatem nieoczekiwanego oczekiwać i czym jest to nieoczekiwane, jak możliwe jest spotkanie, czyli kontakt ? to przedmiot naszej pracy. ? Jacek Owczarek.

Spektakl wystawiany był między innymi na Festiwalu SIC! w Warszawie, w Teatrze Nowym w Łodzi, w Wiedniu na placu głównym Museum Quartier w ramach Festiwalu Polska Flash, w Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi w ramach wystawy ?Przyjdźcie, pokażemy Wam co robimy?, w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie w ramach Sceny dla Tańca.

projekt: Jacek Owczarek
występują: Pracownia Fizyczna
(projekt zrealizowany był w składzie: Paweł Grala, Dawid Lorenc, Krzysztof Skolimowski, Aleksandra Ścibor, Agnieszka Muczyń, lecz gościnnie lub wymiennie w spektaklu brali również udział: Iwona Olszowska, Aleksandra Klimiuk, Anna Piotrowska, Radek Hewelt, Adrian Bartczak, Aneta Zwierzyńska, Katalin Lengyel, Zoltán Vakulya)
 
muzyka: SzaZa (Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki)
czas trwania: 50min

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej