Going. | veNN CIRCLES - Scena Skarpa

veNN circles to mieszanka elektroakustycznej muzyki improwizowanej z pogranicza EIA i eksperymentalnego free improvisation. Projekt Gerarda Lebika i Piotra Damasiewicza powstał w 2012 i działa w kooperacjach z innymi artystami tworząc mutual ëstë group. W 2013 roku nakładem BDTA i ZOPAN Rec ukazała się ich płyta nagrana z Markiem Brandtem. W tym roku w BOCIAN RECORDS ukazuje się ich kolejna CD, tym razem w towarzystwie Gabriela Ferrandini.

Gerard lebik ? tworzy dzwięk i muzykę przez improwizację, notacje muzyczną oraz manipulowanie materiałem dzwiękowym stosując media akustyczne i elektroniczne takie jak: saksofony, generatory fal akustyczych, obiekty elektroakustyczne, video feedback, software. W 2007 ukończył Wrocławską Akademię Muzyczną. Zaczynając od muzyki klasycznej przez jazz, free improvisation dociera do muzyki eksperymentalnej, sound artu i noise'u.

Współpracował i występował z: David Maranha, Eryck Abecassis, Kazuhisa Uchihashi, Keith Rowe, Clayton Thomas, Rob Mazurek, Brian Labycz, Hernani Faustino, Gabriel Ferrnandini, Noritaka Tanaka, Bettina Wenzel, hans w koch, Joker Nies, Christian Marien, Anton Hatwich, Marc Riordan, Sebastian Meissner, Maciej Ożóg, Pawel Janicki, Michał Trela, Artur Majewski, Kuba Suchar, Piotr Damasiewicz, Ura Hiroyuki, Yamaguchi Jin Lang .

Ważniejsze wydarzenia: V:NM-Festival in Graz, Bienale Zagreb, Tokyo Jazz, TodaysArt Festival Hague, Festival Umbrella Chicago, Musica Electronica Nova, Sibiu Jazz and More, Survival Art Review, Art Of Improvisation, SuperDeluxe-Tokyo, Alte Feuerwache-Cologne, CSW-Warszawa, Galeria Kordegarda, De Werf-Brugge, Pit Inn Shinjuku-Tokyo, Ftarri-Tokyo.

Damas Piotr Damasiewicz, Wrocławianin. Studiował na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Bydgoszczy i Katowicach. Kompozytor, trębacz, założyciel muzycznej asocjacji ?Music According To Art? (MATA), prezentującej artystów poszukujących alternatywnych rozwiązań w sztuce (ImproGrafic, VeNN Circle) działającej na przecięciu sztuk intermedialnych.

W swojej twórczości, w zależności od charakterystyki danego projektu, sięga zarówno do języka hard bopu, jazzu modalnego, kierując się również w stronę idei free-jazzowych, jak i tradycji europejskiej muzyki klasycznej, aż po osiągnięcia muzyki najnowszej, w tym europejskiej muzyki improwizowanej.

Damasiewicz ma okazję prezentować swoją twórczość w projektach: Damas Ensemble ?Power Of The Horns?, Piotr Damasiewicz Quartet ?Mnemotaksja? jaki również w tych, które współtworzy: First Exit, Escape Art Quintet. Jest członkiem JazzPlaysEurope ? muzycznej platformy prezentującej muzyków, kompozytorów z Francji, Belgii, Niemiec, Holandii, Słowacji, Polski.

Artysta jest laureatem II nagrody w kategorii tematów jazzowych w konkursie im. Krzysztofa Komedy. Laureat nagrody kulturalnej Warto przyznawaną przez Gazetę Wyborczą. Piotr Damasiewicz prezentował Polskę w Take Five Europe w 2013 roku, otrzymał w tym roku Fryderyka 2013 za debiut jazzowy.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej