Going. | Pictorial Candi - Scena Skarpa

Pictorial Candi to pseudonim niesztampowej argentyńskiej wokalistki i pisarki Candelarii Saenz Valiente, zamieszkałej w Warszawie. Candelaria jest znana w Polsce przede wszystkim jako główna wokalistka zespołu Paristetris.

Jako Pictorial Candi wydała dwa albumy: Eat Your Coney Island (2012) oraz Drink (2013). Jej muzyka jest określana mianem ?psychodelicznego punkowego mixtape?u?, Candi daje w niej wyraz romantycznym powrotom do kultury lat 80., miksując muzykę różnych gatunków zapisaną na starych kasetach. Podczas koncertu obok kalifornijskiego popu, postpunkowej ballady w duchu Davida Bowiego czy wolnego utworu w stylu americana zabrzmi disco i industrialne techno. Z Pictorial Candi wystąpią też Marcin Masecki, Tomek Pop i Adam Byczkowski.

DRINK, jej drugi album (premiera w listopadzie 2013), to w rzeczywistości butelkowany napój własnej produkcji z kodem do ściągnięcia płyty umieszczonym na rewersie etykietki. Drink jest być może spójniejszy i łatwiej wpada w ucho niż pierwsza płyta, ale jest tak samo nieskrępowany i odjechany. Obie płyty cechuje wypaczony i niepojęty romantyzm. To mikstejpy o najdzikszym spektrum gatunkowym. To R Stevie Moore, Klaus Nomi i Elvis uwięzieni razem w drobnym kobiecym ciele wrzeszczącym w kosmosie.

Candi jest znana w Polsce również jako wokalistka Paristetris, głośnego warszawskiego zespołu muzycznie kojarzonego z Deerhoof, Melt Banana, Mr Bungle i rockiem japońskim.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej