Going. | Warszawskie Combo Taneczne - Plac Defilad

Warszawskie Combo Taneczne

21:30 | Piątek, 1 sierpnia 2014

Plac Defilad

Koncert

Free

Free

Jest ich siedmioro. Postanowili ocalić od zapomnienia piękne piosenki warszawskie, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to w przeważającej mierze piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach.

Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował. Szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach. Wzorem muzyków sprzed lat wychowali sobie swoją publiczność, a koncertując wypracowali ciekawy, trafiający do ludzi repertuar.

W tak wyjątkowym dniu jak 70-ta rocznica Powstania Warszawskiego oprócz flagowych szlagierów tanecznych, nie zabraknie piosenek powstańczych i okupacyjnych. Gościem specjalnym będzie wyjątkowa wokalistka Joanna Halszka Sokołowska.

Koncert będzie zapowiedzią płyty, której premiera planowana jest na wrzesień tego roku, wydawcą jest Warner Music Polska. 1go sierpnia odbędzie się też premiera pierwszego singla dedykowanego Powstańcom Warszawy. Na koncercie będzie można usłyszeć go na żywo.

Skład:
Jan Młynarski - śpiew
Piotr Zabrodzki - śpiew/melodyka/bandżola
Lesław Matecki - mandolina
Tomasz Duda - saksofon/klarnet
Mateusz Waśkiewicz - gitara
Anna Bojara - Piła
Grzegorz Pastuszka - suzafon

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej