Going. | Jak ojciec i syn - Kino Muranów

?Jak ojciec i syn? to subtelny i poruszający portret współczesnej rodziny, film dla każdego kto jest lub chciałby zostać rodzicem. Państwo Nonomiya pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko ? w szpitalu ich syn został podmieniony z innym chłopcem. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają ? obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez lata obdarzali miłością nie swoje dziecko. Rozpoczynają delikatny proces zamiany chłopców, ale im większy porządek zaprowadzają w swoim życiu, tym większy chaos odczuwają w swoich sercach i głowach.

Hirokazu Koreeda przekuwa historię rodem z pierwszych stron gazet w mądrą, wzruszającą refleksję nad ojcostwem i wyjątkową relacją ojca z synem. Co czyni z nas dobrych rodziców? Czy więzy krwi wystarczą, czy też na miłość dziecka trzeba sobie zapracować? A co najważniejsze, jak ? w czasach pośpiechu, nadmiernych wymagań i stresu ? wychowywać swoje dziecko, aby było szczęśliwe?

Światowa premiera ?Jak ojciec i syn? miała miejsce podczas festiwalu w Cannes, gdzie film spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Jury, któremu przewodniczył Steven Spielberg przyznało mu swoją nagrodę, otrzymał także wyróżnienie Jury Ekumenicznego. Twórcy ?E.T? i ?Listy Schindlera? film spodobał się natomiast tak bardzo, że zakupił prawa do amerykańskiego remake?u, który najprawdopodobniej sam wyreżyseruje.

Film zdobył również nagrodę publiczności na festiwalu w San Sebastian, gdzie rywalizował z głośną ?Grawitacją? i popularną komedią ?Czas na miłość?, a także na festiwalach w S?o Paulo i Vancouver.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej