Going. | The Real McKenzies / Molly Malone's - Pogłos

The Real McKenzies / Molly Malone's

19:00 | Niedziela, 30 lipca 2017
Pogłos

Koncert

40 zł

40 zł

Dancin' Shoes Gigs & BOREDOM BOOKING przy współpracy z Noise Annoys Booking Agency & Records Label zaprasza a na koncert The Real McKenzies w warszawskim klubie POGŁOS!

The Real McKenzies [Celtic Punk | Kanada]
Paul McKenzie twierdzi, że doznał objawienia, kiedy usłyszał album szkockiego pieśniarza Andy'ego Stewarta odtwarzany w jednym pokoju oraz wściekłą muzykę Sex Pistols dobiegającą z drugiego. To połączenie na zawsze zmieniło jego podejście do muzyki, stało się definicją brzmienia The Real McKenzies.

Z początku miał to być przede wszystkim żart, występowanie w kiltach na scenie i przerabianie piosenek typu "I Wanna Be Your Dog" The Stooges na "I Wanna Be Your Scot", ale w końcu ktoś rzucił: "Czemu by nie skorzystać z dud?". Instrument ten już wcześniej pojawiał się w muzyce rockowej, ale nigdy dotąd nie był stałym elementem jakiejkolwiek z kapel. Nie ma w tym ani wielkiej filozofii, ani zaangażowania w krzewienie folkowych tradycji. Dla The Real McKenzies liczy się dobra zabawa i piwo. Dużo piwa.

Po dwudziestu pięciu latach działalności The Real McKenzies są jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup w swojej klasie. Zainspirowali między innymi Flogging Molly czy Dropkick Murphys, a na wydanym w marcu albumie "Two Devils Will Talk" potwierdzają znakomitą formę. W Polsce zespół gościł już wielokrotnie, między innymi na festiwalu w Jarocinie. Tym razem nie tylko będą promować najnowsze wydawnictwo, ale także świętować swoje ćwierćwiecze.

+ Molly Malone's

Molly Malone's to folk-punkowy zespół z Giżycka na Mazurach doskonale łączący elementy folku celtyckiego z punk rockiem. Po doświadczeniach w punk rockowych formacjach oraz szantowych kapelach kapela postanowiła irlandzkie melodie grane na akordeonie i skrzypcach wkomponować w punk rockowe utwory. Pomimo krótkiego stażu dzielili scenę na koncertach z Dropkick Murphys oraz Street Dogs, a także z kanadyjskim The Dreadnoughts oraz The Real McKenzies.

https://www.facebook.com/MollyMalonesGizycko
https://www.youtube.com/watch?v=WmJowrNQIN4


Bilety:
40 PLN - przedsprzedaż [od 14.03 via Going. ]
50 PLN - w dniu koncertu

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  mckenzies     piosenek     przede     mckenzie     koncertu     dzialalnosci     dreadnoughts     koncert     nigdy     rozpoznawalnych     wkomponowac     zabawa     kanadapaul     dogs     zaprasza     klubie     przedsprzedaz     piwo     pieciu     malones     dotad     zmienilo     razem     najnowsze     pojawial     dzielili     festiwalu     innymi     znakomita     rockowych     muzyce     kapela