Going. | Ryszard Grzyb - Muzeum Narodowe

Och, ta współczesna młodzież! Ech, ta współczesna sztuka! Kiedyś to było inaczej!

Ryszard Grzyb
Ur. w 1956 roku w Sosnowcu, mieszka i pracuje w Warszawie. Malarz, rysownik, poeta. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, w pracowni prof. Zbigniewa Karpińskiego (1976?1979) oraz na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1979?1981). Dyplom obronił w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego. Był członkiem Gruppy, z którą wystawiał w latach 1982 ? 1992. Współzałożyciel i wydawca pisma Gruppy ?Oj dobrze już?. Ryszard Grzyb uważany jest za jednego z pierwszych przedstawicieli nowej ekspresji lat osiemdziesiątych. Jego prace charakteryzują się głęboką ekspresją, żywą, wysmakowaną kolorystyką z domieszką ironii i humoru. Początkowo jego prace utrzymane w stylistyce sztuki naiwnej, jednocześnie będące komentarzem otaczającej rzeczywistości i podejmujące tematykę społeczno-polityczną. Jako poeta przełożył na język wizualny cykl poetycki pt. ?Zdania napowietrzne?.

Zapraszamy na bardzo bliskie spotkania ze sztuką współczesną ? rozmowy z artystami i wspólne działania warsztatowe. Spotkania będą dotyczyć dzieł zakupionych przez Fundację GESSEL dla Kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie.

warsztaty dla młodzieży 14+

zapisy (obowiązkowe): poniedziałki?piątki, godz. 9.00?15.00, tel. +48 22 621 10 31 wew. 246, adres mailowy: edukacja@mnw.art.pl

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej