Going. | Typogra - Plażowa

Print Control przy współpracy z klubokawiarnią Plażowa ma przyjemność zaprosić na drugie już spotkanie poświęcone projektowaniu plakatów i dużych form graficznych.

Poprowadzi je Ola Niepsuj, ilustratorka i graficzka, która opowie o swoim podejściu do projektowania i sile dekonstrukcji typograficznej w plakacie.
Warsztaty będą polegać na stworzeniu czarno białej kompozycji typograficznej z wylosowanych słów. Celem ćwiczeń jest odkrycie, jak odpowiednio zaprojektowane przez grafika litery mogą nabrać osobowości, dynamiki i nowego sensu, poza sensem znaku pisma fonetycznego. Używając szablonów i barwionych w masie, czarnych papierów uczestnicy warsztatów stworzą plakaty typograficzne w formacie B1. Plakaty zostaną rozklejone w budynku klubokawiarni Plażowa.

Ola Niepsuj ? graficzka i ilustratorka; mieszka i pracuje w Warszawie. Swoje działania skupia na problemie przenikania się grafiki cyfrowej i analogowej, fascynuje ją badanie anatomii liter. Stosuje kolaż, malarstwo, rysunek ołówkiem i tuszem wspólnie z technikami komputerowymi. W pracach często stosuje humor, zaskoczenie i dwuznaczność. Studiowała na uczelniach artystycznych w Polsce i Portugalii. Jest laureatką Stypendium Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Pracowała jako asystentka w Pracowni Projektowania Grafiki Przestrzennej i Plakatu w Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. W swoim dorobku ma udział w wystawach w kraju i za granicą, w tym w Japonii, Niemczech, Włoszech, Azerbejdżanie, Bułgarii, Szwecji, Belgii, Boliwii, Portugalii, na Kubie oraz w Stanach Zjednoczonych.

Jej prace były publikowane w takich pismach jak Przekrój, Harper's Bazaar Wprost, MaleMEN, Kukbuk, Podróże, amerykańskim Put a egg on it czy włoskim Pig Magazine. Ma na koncie współpracę z wieloma klientami komercyjnymi - m.in. z Nike, O2 UK, Biedronka, Braun Italy oraz międzynarodowymi festiwalami Eurovision Young Dancers Guimar?es Jazz Festival (Portugalia), Babel Festival (Szwajcarja), Undergroundzero Festiwal (USA).

plan spotkania:
12.00 - 13.30 powitanie uczestników, inauguracja spotkania, część wykładowa oraz dyskusja z zaproszonym gościem
13.30 - 13.45 przerwa
13.45 - 15.15 pierwsza część warsztatów
15.15 - 15.30 przerwa
15.30 - 17.00 druga część warsztatów
17.00 - 17.15 podsumowanie, dyskusja oraz zakończenie warsztatów

Informujemy, że wstęp na część wykładową otwarty jest dla wszystkich zainteresowanych natomiast ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona, w związku z czym obowiązują wcześniejsze zapisy, których dokonywać można pod adresem ala.klitenik@printcontrol.pl

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej