Going. | Duszyński, Sarbak, Masecki - Plac Zabaw

Duszyński, Sarbak, Masecki

20:00 | Środa, 6 sierpnia 2014

Plac Zabaw

Koncert

Free

Free

Lado ABC x vol.6 - Jan Duszyński, Małgorzata Sarbak, Marcin Masecki.


MARCIN MASECKI
Urodził się, przeprowadził do, uczył w, później grał, a potem zaczął nagrywać. Aktualnie mieszka. Gra solo (jako Marcin Masecki), w duetach (Marcin Morecki y Macio Massetti), triach (Wczasowicz Paweł), kwartetach (Pictorial Candi), kwintetach (Paristetris) i sekstetach (Profesjonalizm). I innych. Ostatnio przewodzi orkiestrom - Polonezom, Warszawskiej Orkiestrze Rozrywkowej i Orkiestrze Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy. Inspiruje się Prince'em, Liberace, Bachem i akordeonistami tramwajowymi. I oczywiście Chopinem. Wydał cztery albumy solowe, jest lauretem Paszportu Polsatu w kategorii "Muzyka".

MAŁGORZATA SARBAK
Nadzieja polskiej sceny klawesynowej. Gra muzykę dawną i współeczesną, w wielkich salach i małych salkach. W kawiarniach i na poważnych festiwalach. Jako pani profesor prowadzi klasę klawesynu w szkole drugiego stopnia. Rok temu w kościele w podwarszawskich Urlach nagrała swoją interpretację serii sześciu partit klawesynowych Bacha. Trzypłytowy album z "Partitami" jest jej pierwszym, jest też pierwszym w Polsce wydaniem parit i pierwszym stricte poważnym albumem w LADO ABC. Na obcohodach dziesiątych urodzin oficyny zagra w Teatrze Studio; poza nią wystąpią inni poważni muzycy - Jan Duszyński i Marcin Masecki.

JAN DUSZYŃSKI
W 2010 Jan Duszyński, absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej i nowojorskiego Juilliard School of Music, wydał w Lado ABC "Mybeautifuldream" - album z kompozycjami na sopran i zespół kameralny. I choć dziś pozycje poważne i pół-poważne i post-poważne w katalogu wytwórni nie dziwią, to jeszcze te kilka lat temu był to ewenement. Treść i brzmienie utworów z tego "Pięknego snu" może wydawać się śmieszna, niepoważna jak na muzykę poważną, ale na pewno nie jest to ani żart, ani naiwna zabawa. Może nawet wręcz przeciwnie - pozwalając sobie na pisanie o rzeczach zwykłych, błahych i tych, które są kosmiczne, wznioślejsze od "wzniosłego", Duszyński udowodnił coś konserwatywnej muzyce akademickiej i utorował drogę dla czystszej, bardziej bezpośredniej ekspresji twórców "rozrywkowych" z Lado.
Jakby nie dodawać i nie odejmować to wychodzi na to, że w tym roku mamy 10-lecie Lado ABC. Trudno podsumować taki kawałek czasu, jak się o tym trochę wcześniej nie pomyślało, więc uznaliśmy, że podsumowanie powinno zrobić się samo. W związku z tym na tegorocznym Lado w Mieście wystąpią wszyscy.

W każdą środę i czwartek od 2 lipca do 28 sierpnia będzie można posłuchać i obejrzeć wszystkich, którzy wydali płytę w Lado ABC. Czasem normalnie jak zwykle, czasem ze specjalnymi gośćmi, czasem jako mutacja, a w jednym przypadku najprawdopodobniej jako podróba, bo żeby nie było za słodko, to jednego artysty nie uda nam się wskrzesić. Ale to nie koniec - w bonusie będzie mały przydział gości specjalnych z Brazylii, USA oraz Francji (albo Wlk. Brytanii - trudno stwierdzić).

Także cieszymy się niezmiernie i zapraszamy! Informacje praktyczne:

Koncerty odbywają się na Placu Zabaw, a razie kiepskiej prognozy przenosimy się do Cafe Kulturalna. O pogodzie decydujemy oczywiście my, więc damy znać najpóźniej W dniu koncertu do godz. 9 rano. Startujemy zawsze o 20 .no chyba że w Kulturalnej - wtedy o 22.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej