Going. | Rybnik Nasze Miasto - Muzeum w Rybniku

Historia Rybnika to szereg wydarzeń, które z pewnością zasługują na zainteresowanie. Wystawa ?Rybnik Nasze miasto? stanowi próbę przedstawienia najważniejszych z nich, szeroko wykorzystuje techniki multimedialne nie zapominając o "żywych" eksponatach.
Ekspozycję części historycznej, rozpoczyna obszerne, bogato ilustrowane kalendarium dziejów miasta. Dalej przechodzimy do części interaktywnej. Każdy zwiedzający odnowioną wystawę będzie mógł zasiąść w wygodnym fotelu, zobaczyć filmy z przeszłości miasta, wziąć do ręki reprint gazety z przeszłości, i tej bliższej i dalszej.
Część kulturowa skupia się na kulturze ludowej i mieszczańskiej. Prezentowane są drewniane kościoły, świątki i kapliczki przydrożne, zabudowania gospodarcze i mieszkalne, narzędzia rolnicze i sprzęty. Odtworzono śląską kuchnię z charakterystyczną ?garniturą" kuchenną, nowe elementy wystroju wnętrza, które pojawiły się w chłopskim domu pod wpływem kultury mieszczańskiej (wertiko, paradna umywalka, komoda). Na fotografiach, obrazach i manekinach eksponowany jest strój ludowy kobiecy oraz strój pary ślubnej.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej