Going. | SOLD OUT / Forest Swords / WWW 2018 before party - Teatr WARSawy

SOLD OUT / Forest Swords / WWW 2018 before party

20:00 | Środa, 25 października 2017

Teatr WARSawy

Koncert

SOLD OUT

SOLD OUT

Forest Swords powraca z długo wyczekiwanym albumem i przy okazji po raz pierwszy w karierze odwiedzi Warszawę, która już w październiku rozpocznie przygotowania do kolejnej edycji World Wide Warsaw.

„Compassion” to follow-up do jego debiutanckiej płyty „Engravings” z 2013 roku, który zostanie wydany 5 maja tego poprzez Ninja Tune. Razem z płytą fani artysty będą mogli zobaczyć szereg multidyscyplinarnych projektów, które poszerzą tematykę i koncept twórczości muzyka poprzez inne formy twórczości. Wszystko to będzie nadzorowane przez Dense Truth – studio sztuki eksperymentalnej i label należący do producenta.

„Compassion” to odpowiedź na niepewny i agresywny nowy świat, w którym aktualnie żyjemy i w ramach którego musimy się komunikować. Muzyk stara się wycisnąć genezę tego świata i przekształcić ją w wyjątkowe dźwiękowe terytorium gdzieś pomiędzy ekstazą a melancholią i ludzkim odczuwaniem przemijania. Na nowej płycie muzyk chce celebrować zwierzęce połączenie między ludźmi, fakt istnienia i naszą niepewność co do drogi, którą to wszystko podąża. Rezultatem tego wszystkiego stało się wyjątkowo przemyślane brzmienie łączące fascynację muzycznym antykiem i przyszłością, od digital tekstur, field recording, przez klekoczące beaty po przesterowany jazz w orkiestrowych aranżacjach

„Podobnie jak wiele innych osób, od kiedy zacząłem pracować nad tą płytę zacząłem mieć problem z ujrzeniem światełka w tunelu. Zrozumiałem, że naszą siłą jest fakt, że zamiast poszukiwać go możemy je stworzyć własnoręcznie” - , mówi Matthew Barnes, czyli Forest Swords.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej