Going. | Choreografia zabawy - Temat Rzeka

Choreografia zabawy

18:00 | Środa, 6 sierpnia 2014

Temat Rzeka

Inne

Free

Free

Z cyklu: Lato zaczyna się z Zachętą x Sztuka pod prąd

Zabawa to jednocześnie rozkosz chaosu i przyjemność czerpana z porządku reguł. Taniec podobnie jak zabawa wyznacza pewną przestrzeń, która sprawia, że zapominamy o codziennej rzeczywistości i przekraczamy własne bariery. Podczas naszego spotkania spróbujemy nie tylko przywołać refleksję o choreografii zabawy, ale przede wszystkim sprawdzimy ją na sobie.

Zainspiruje nas Jan Dorman, który tworząc swój teatr dzieci i dla dzieci, opierał go na obserwowanych zabawach. Odkrywał symetrię tańców w kole i korowodów, rytmikę wierszyków i wyliczanek oraz teatralny wymiar zabawowych scen zaczerpniętych z codziennego życia małych performerów. Sięgniemy także do doświadczeń akcji Plac zabaw dorosłych Performerii Warszawy, opartej na nostalgii za beztroską zabawą z dzieciństwa.

prowadzenie: Zofia Wronka, Sebastian Świąder
kolektyw Performeria Warszawy

Performeria Warszawy to grupa performerów, artystów i animatorów kultury. Naszym głównym celem jest twórcze ożywianie przestrzeni miejskiej przy wykorzystaniu technik performatywnych. W tym celu prowadzimy autorskie poszukiwania teatralne, w których poruszamy się swobodnie między ulicznym performansem a happeningiem. Tworzymy akcje, krótkie spektakle, działania interaktywne i warsztaty. Ważna jest dla nas idea następującego wtedy Spotkania, które wytrąca ze stagnacji i ustanawia przestrzeń do wymiany poglądów, myśli, idei, marzeń. Chcemy twórczo prowokować do dialogu.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej