Going. | Jóga - Gadka Szmatka

JÓGA to autorska wizja muzyki podbita wysokim stężeniem emocji. Nastoletni duet ze Śląska poszukuje swojej drogi na obszarze nowych brzmień co przekłada się na chwytające za serce piosenki. Akustyczna gitara połączona z elektronicznymi eksperymentami nadaje niepokojący ton dźwiękom z innej planety. Kosmiczność Jogi (nazwa zespołu pochodzi od piosenki Bjork) wymyka się opisom i szufladkom. Niektórzy porównują ich do King Krule, inni widzą w nich następców King of Conveniance, ale porównania te pokazują tylko część ich muzyki. Rafał Skowroński (wokal, elektronika) i Kamil Łukasiuk (gitara) stawiają na szczerość przekazu i trans. Wokal Rafała ma w sobie soulową surowość i amerykański luz. Gitara Kamila błądzi pomiędzy ciszą, a zadumą ale jej brzmienie jest wyraziste.

Zespół aktualnie ma na koncie kilka piosenek i pracuje nad swoim pierwszym demo. Grali już koncerty przed islandzkim Low Roar, Myslovitz, na dachu i wystąpili w telewizyjnym talent show, gdzie zadziwili swoją autentycznością i nieprzystawalnością do z góry narzuconych formatów.

Chłodne brzmienie, zabawy na granicy z ciszą, pokręcone frazowanie, basowa zaduma. Jóga jeszcze nas zadziwi, gdyż ich pierwsze nagrania dają tylko przedsmak ich możliwości. Zapamiętajcie tą nazwę. Mamy nowy muzyczny polski towar eksportowy. ? Brand New Anthem.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej