Going. | Tymon & The Transistors / Natalia Przybysz - Pomost 511

Tymon & The Transistors / Natalia Przybysz

20:00 | Piątek, 8 sierpnia 2014

Pomost 511

Koncert

Free

Free

Tymon & The Transistors i Natalia Natu Przybysz z zespołem już 7 sierpnia wyruszą na wspólną wakacyjną trasę koncertową ?Spragnieni lata?, która potrwa do 20 września. Artystów ze specjalnie przygotowanym repertuarem zobaczyć będziemy mogli na jednej scenie w takich miastach jak: Augustów, Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, Zakopane, Lublin. Większość koncertów odbędzie się w przestrzeni plenerowej. Organizatorem trasy jest Agencja koncertowa yMusic.

Wakacyjna trasa koncertowa "Spragnieni lata"

7.08 - Augustów - Pod Jabłoniami (Ogródek Pod Jabłoniami)
8.08 - Warszawa - Pomost 511
9.08 - Łódź - Dziedziniec OFF Piotrkowska Center
15.08 - Kraków - Kwadrat ( Klub Studencki Kwadrat)
16.08 - Wrocław, Stary Klasztor
24.08 - Poznań - Weranda Take Away / Stary Browar
29.08 - Zakopane - Dworzec Tatrzański
20.09 - Lublin - Rynek Starego Miasta

Podczas tej wyjątkowej trasy koncertowej, organizatorzy postawili na klimat lata i powiew natury. Większość koncertów odbędzie się w przestrzeni plenerowej, wypełnionej słońcem i ciepłym wiatrem. Muzycy zaprezentują swój premierowy materiał, który jeszcze w tym roku ukaże się na krążkach.

Będzie lekko i świeżo! Na jednej scenie spotkają się dwa żywioły, znikną podziały między artystami i konwencjami, a blues pomiesza się z rock?n?rollem w najlepszym wydaniu. Ale takie właśnie są wakacje ? inspirują i sprzyjają niecodziennym spotkaniom, także tym artystycznym, z których rodzą się zupełnie nowe, energetyczne brzmienia, o czym przekonamy się w finale każdego z koncertów.

Trasa ?Spragnieni lata? startuje 7 sierpnia. Jej finał odbędzie się 20 września w Lublinie na Rynku Starego Miasta podczas pierwszej edycji Lubelskiego Święta Młodego Cydru. Na koncertowej mapie znajdują się: Augustów (7 sierpnia), Warszawa (8 sierpnia), Łódź (9 sierpnia), Kraków (15 sierpnia), Wrocław (16 sierpnia), Poznań (24 sierpnia), Zakopane (29 sierpnia).


***
Przygoda z bluesem i rockiem

Dla Natalii Natu Przybysz punktem wyjścia do pracy nad nową płytą była piosenka ?Niebieski? z ostatniego wydawnictwa pt. ?Kozmic Blues Tribute to Janis Joplin?. Artystka kontynuuje, więc przygodę z bluesem i klimatem rocka z lat 60.

- Spotkanie z piosenkami Janis dało mi szansę doświadczenia żywiołu ognia, którego nie chcę już nigdy utracić. Zrozumiałam, że chcę śpiewać o trudnych stronach życia, że prawda ma moc. Piosenki, które teraz piszę są bardzo osobiste, czasem nawet dramatyczne, pisane pod wpływem silnych przeżyć i refleksji - mówi Natalia Przybysz, która jest też autorką wszystkich tekstów do nowej płyty. Nad produkcją muzyczną pracowała z Jurkiem Zagórskim, gitarzystą z zespołu.

Nowy album zostanie wydany późną jesienią jeszcze tego roku.

Koncert w składzie:
Natalia Przybysz ? wokal,
Jurek Zagórski ? gitara,
Mateusz Waśkiewicz ? gitara,
Filip Jurczyszyn ? bas,
Hubert Zemler ? perkusja.


***
14 klasyków w autorskich aranżacjach

Nowy materiał Tymona Tymańskiego to 14 klasyków w autorskich aranżacjach.

- Czternastka to liczba symboliczna. Tyle kompozycji znajdowało się początkowo na płytach Wielkiej Czwórki, zanim ich utwory nie stały się dłuższe i bardziej wyrafinowane, zanim z prekursora boys-bandu nie stali się zespołem studyjnym i artystycznie poszukującym, a razem z nimi nie zmienił się cały ROCK?N?ROLL? - podkreśla Tymon Tymański.

Do projektu zaprosił troje charyzmatycznych artystów: Wojtka Waglewskiego, Kasię Nosowską i Natalię Przybysz. ? Wojtek i Kasia to urodzeni rockmani, natomiast obecność Natalii, dziecka jazzu, soulu, R?n?B i hip hopu, sygnalizuje zanikanie podziałów między artystami i stylami. Tak naprawdę, wszyscy jesteśmy fanami dobrej piosenki. Dobre piosenki pisał Robert Schumann i Charles Ives, dobre piosenki śpiewali Billy Holiday i The Buzzcocks. Choć gatunki i style różnią się od siebie, nasz świat i nasza muzyką są jednym. Dlatego muzyka pozostanie dla mnie, i zapewne dla nas wszystkich, wspaniałym, wyjątkowym środkiem ekspresji, niewyczarpanym źródłem inspiracji, tajemniczym przekazem poza słowami i znakami: bezpośrednim wskazaniem na naszą nieskończoną, nieograniczoną naturę ? dodaje Tymański.

Premiera płyty ?My Rock?n?Roll? odbędzie się jesienią 2014 (wydawnictwo Agora S.A). Na krążku znajdą się utwory: ELVIS PRESLEY ?Heartbreak Hotel?, CHUCK BERRY ?Memphis, Tennessee?, BOB DYLAN ?My Back Pages?, THE ROLLING STONES ?The Last Time?, FRANK ZAPPA ?Who Needs The Peace Corps?/?Concentration Moon?, THE BEATLES ?I Am The Walrus?, THE DOORS ?Soul Kitchen?, DAVID BOWIE ?Space Oddity?, JOY DIVISION ?Transmission?, IGGY POP ?Jealousy?, NIRVANA ?Come As You Are?, QUEENS OF THE STONE AGE ?Autopilot?.

--
Organizatorem wydarzenia jest Agencja koncertowa yMusic.

Partnerem wydarzenia jest marka Cydr Lubelski, która dołącza do grona sponsorów, wspierających najciekawsze imprezy tego lata.

Koncertom towarzyszyć będzie specjalna strefa orzeźwienia marki Cydr Lubelski, która ugasi pragnienia wszystkich ?Spragnionych lata? i dobrych brzmień.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej