Going. | Joanna Dzido - Gadka Szmatka

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Wykonuje muzykę, będącą mieszanką jazzu, soulu i gospel, z elementami popu.
W latach 2005-2010 była solistką Sienna Gospel Choir. Uczestniczyła i współprowadziła warsztaty gospel, współpracując przy tym z takimi gwiazdami gatunku jak: Ruth Waldron, Gerald T. Smith, Karen Gibson czy Peter Francis. Założycielka i liderka zespołu Misericordia Gospel Group.
Od 2010 r. wokalistka Szymanowski Big Band. Na najnowszej płycie zespołu pt. ?Jazz?t Friends?, wraz z Markiem Napiórkowskim wykonała swingową wersję przeboju ?Sunny?. Przy okazji działalności zespołu, współpracowała z wieloma uznanymi artystami m.in.: Dorotą Miśkiewicz, Danutą Błażejczyk, Zbigniewem Zamachowskim. Zespół kilkakrotnie występował dla Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W październiku 2012 r. Big Band przyjął zaproszenie Filharmonii Narodowej w Warszawie, dając dwa koncerty.
Śpiewa od dziecka w każdym możliwym miejscu! Zafascynowana klasycznym jazzem oraz soulem lat 50-tych i 60-tych. Od kilku lat współpracuje z kompozytorem, multiinstrumentalistą i aranżerem Wojtkiem Kostrzewą. Wokalistka słynie z wyjątkowej atmosfery, jak tworzy się podczas jej koncertów oraz z doskonałego kontaktu z publicznością. Obecnie nagrywa debiutancką płytę. Autorski materiał usłyszymy podczas koncertu.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej