Going. | Szukając Vivian Maier - Kino Muranów

Szukając Vivian Maier

16:30 | Środa, 6 sierpnia 2014

Kino Muranów

Film

17 zł

17 zł

?Szukając Vivian Maier? to film pokazywany na festiwalach całego świata ? od Toronto i Berlina po Miami i Rio de Janeiro ? przedstawiający niewiarygodną, ale prawdziwą historię życia Vivian Maier, wybitnie uzdolnionej, a zarazem bardzo tajemniczej kobiety, która skrywała przed światem swój wielki talent.

Całe życie pracowała jako skromna niania, opiekując się dziećmi z zamożnych rodzin. Nikt nie zwracał uwagi na to, że każdego dnia, w każdej wolnej chwili, robiła setki zdjęć, których nigdy nikomu nie pokazała, a większości nawet nie wywołała. Nikt nie wiedział o jej życiowej pasji, dzięki której stała się znana na całym świecie.

Kilka lat temu, zaraz po śmierci Maier, przypadkowo odkryto kontener, w którym przechowywała swoje prace. Znaleziono w nim ponad 100 000 negatywów zawierających zdjęcia, których nikt wcześniej nie widział, a które wkrótce wywołały furorę na całym świecie. Maier z dnia na dzień została uznana za jedną z najważniejszych artystek XX wieku, a światowe galerie ustawiły się w kolejce, by pokazywać jej prace.

Kim była kobieta, która nikomu nie zdradziła swojej pasji? Czy zdawała sobie sprawę ze swojego talentu? Jaką skrywała tajemnicę?

Tytuł oryginalny: Finding Vivian Maier
Język: angielski
Reżyser: John Maloof, Charlie Siskel
Kraj produkcji: USA
Rok produkcji: 2013
Data premiery: 09.05.2014
Czas trwania: 84 min.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej