Going. | Wystawa Stała "Od Negatywu Do Kopii" - Muzeum Kinematografii

Wystawa Stała "Od Negatywu Do Kopii"

00:00 | Piątek, 19 lipca 2013

Muzeum Kinematografii

Sztuka

10 zł

10 zł

Muzeum Kinematografii w Łodzi otwiera w piwnicach pałacu K. Scheiblera gruntownie zmodernizowaną wystawę stałą ?Od negatywu do kopii?.
Zasięg i rozmiar przeprowadzonej modernizacji pozwala mówić o stworzeniu zupełnie nowej wystawy, pomimo tego, że wiele eksponatów było już wcześniej prezentowanych. Na ekspozycji zwiedzający oprócz zapoznania się z historią montażu filmowego i rewolucyjnymi urządzeniami, które odcisnęły na niej piętno (jeden z pierwszych modeli stołu montażowego KEM, którego działanie będzie można poznać w praktyce lub Acmiola, urządzenie służące do montażu pionowego), sami będą mogli opanować podstawy tej sztuki.
Cykl zajęć oraz elementy multimedialne ekspozycji pozwolą każdemu bez względu na wiek i doświadczenie stać się prawdziwym montażystą.
Największą z przeprowadzonych zmian, jest wykorzystanie najnowszej technologii do prezentacji materiału ikonograficznego i merytorycznego. W salach wystawowych wykorzystano głośniki kierunkowe, ekrany dotykowe i elementy interaktywne. Dużym osiągnięciem jest fakt, że materiał multimedialny tworzony jest specjalnie na potrzeby Muzeum we współpracy z wykładowcami i studentami Politechniki Łódzkiej.
Całość materiału multimedialnego oraz merytorycznego został włączony w specjalnie zaprojektowaną scenografię wystawy łączącą w sobie elementy przestrzenne i oryginalny sprzęt do montażu filmowego.
Uzupełnieniem i podsumowaniem wiedzy zdobytej na wystawie będzie prezentowany w formie cyfrowej wykład, w którym na temat montażu wypowiadają się jedni z najwybitniejszych twórców światowego kina.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej