Going. | Ekspozycja Stała "Od Pomysłu Do Budowy Lalki" - EC1 Łódź - Miasto Kultury

Ekspozycja Stała "Od Pomysłu Do Budowy Lalki"

00:00 | Piątek, 19 lipca 2013

EC1 Łódź - Miasto Kultury

Sztuka

b.d.

b.d.

Ta część wystawy poświęcona jest pierwszym etapom produkcji filmu animowanego. Na pulpicie multimedialnym prezentowane są pojęcia takie jak scenariusz, synopsis, storyboard czy etapy budowania lalki animacyjnej.
Tajniki pracy przy produkcji filmowej zdradzają nam konstruktorzy i plastycy pracujący w wytwórni. Przede wszystkim jednak ta część wystawy skupia się wokół lalki.To tutaj można spojrzeć prosto w oczy postaciom grającym w kultowych filmach, takim jak Miś Uszatek czy Coralgol. Goście Muzeum spotkają tu także Pingwina Pik-Poka, Pacyka i wielu innych bohaterów animacji Se-ma-fora. Rarytasem wśród nich jest lalka Misia Uszatka z 1962 roku. Wygląda ona zupełnie inaczej niż te późniejsze, znane z serialu o przygodach Misia.
Wystawa uzupełniona jest o rysunki projektów i modeli lalek oraz konstrukcje. Ciekawym eksponatem jest przekrój przez Misia ? jednego z bohaterów serialu ?Zajączek Parauszek?. Dzięki niemu każdy będzie mógł dowiedzieć się co kryje w sobie lalka grająca w telewizji czy kinie. Na pulpicie multimedialnym można też zobaczyć fragmenty filmów, z których pochodzą poszczególne lalki.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej