Going. | Die Flote + Totemy/Unrobe - Klubokawiarnia Chmury

Die Flote + Totemy/Unrobe

20:00 | Czwartek, 7 sierpnia 2014

Klubokawiarnia Chmury

Koncert

15 zł

15 zł

Die Flöte
Sześciu młodych mężczyzn z Krakowa. Łączy ich miłość do gitarowej muzyki, amerykańskiej do bólu, w duchu lat 90tych, ale jednocześnie przesiąkniętej setkami ich wspólnych i indywidualnych fascynacji. Od Nowego Jorku czy Londynu zdecydowanie bardziej wolą Kalifornię. Nie przywiązują się do swoich instrumentów i klasycznych rockowych podziałów: lider-zespół, zwrotka-refren.

W obecnym składzie Die Flöte grają właściwie przez przypadek. Ktoś kogoś poznał dzięki zapomnianemu już ogłoszeniu, zamieszczonemu w internecie trzy lata wcześniej. Ktoś inny próbował poderwać czyjąś dziewczynę, a z rozmowy poprzedzającej rękoczyny wynikło, że potrafi grać na basie. Nazwę ?Die Flöte? podsłuchali w pociągu, a żaden z nich nie mówi po Niemiecku. Ich próby i koncerty podejrzanie często kończą się wizytami Policji, a kilka krakowskich knajp, w których grali, krótko potem zniknęło na zawsze.

Mimo to regularnie koncertują, np. podczas festiwalu Green ZOO, gdzie zagrali u boku m.in. Lower Dens, Moonface i Tarwater. W maju 2011 roku zespół własnym sumptem wydał debiutancki minialbum Plusk! Była to produkcja w 100% autorska ? od masteringu utworów, po ręcznie wykonaną okładkę. Do utworu ?Smell of the Dog? powstał teledysk. Utwór ?Clappy? został wybrany polskim singlem roku 2011 wg portalu We Are From Poland! Ostatnio zespół wypuścił 3 single zapowiadające album ?Pizza?, który ukaże się w 2014 roku.

Muzycy Die Flöte współtworzą krakowski kolektyw Stajnia Sobieski, dzielą skład, instrumenty, przestrzeń na próby i scenę z takimi zespołami, jak Armando Suzette, Rycerzyki, Kaseciarz i Bezczeszczę Bęben.

Totemy / Unrobe aka TOTEMY - zespół założony jako efekt wspólnej miłości Wojtka i Mateusza do ładnych melodii, piosenek ogniskowych, bigbitu, tweepopu i indie rocka. Początkowo byli duetem, teraz skład uzupełnia perkusja obsługiwana przez Piotrka. Głównym celem Totemów jest maksymalna chwytliwość i melodyjność piosenek. Na początku lipca 2013 ukazał się debiutancki singiel zespołu - "Nad zalewem" i szybko podbił serca lokalnych słuchaczy obrastając mini-kultowym statusem. Aktualnie zespół przymierza się do rejestracji swojego pierwszego albumu.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej