Going. | Carlos - CSW

Zapraszamy do KINO.LAB na pokazy miniserialu "Carlos" w reżyserii Oliviera Assayasa - produkcji o Szakalu, który w 70. i 80. latach XX wieku zyskał sobie sławę najbardziej poszukiwanego na świecie terrorysty.

Produkcja zdobyła w 2011 roku Złoty Glob w kategorii najlepszy miniserial lub film telewizyjny, a wcielający się w tytułową rolę Edgar Ramírez był do tej nagrody nominowany i zdobył Cezara jako najbardziej obiecujący młody aktor. Serial został zrealizowany w wersji kinowej i w formie składającego się z 3 pełnometrażowych filmów miniserialu, który był pokazywany na festiwalu w Cannes.

Początkowe plany zakładały nakręcenie filmu, traktującego jedynie o okolicznościach schwytania terrorysty przez służby specjalne w Sudanie w 1994 roku. Projekt nie spodobał się jednak reżyserowi. Francuski twórca namówił producentów do poszerzenia spektrum wydarzeń i zbadania licznych tajemnic z życia Carlosa. Chciał ukazać Szakala nie tylko jako bezwzględnego terrorystę, ale także pionka w politycznej grze mocarstw.


W Kino.Lab prezentujemy trzy odcinki miniserialu.
odcinek I. 12 maja 18:00 (99')
odcinek II. 19 maja 18:00 (107')
odcinek III. 26 maja 18:00 (118')


Pokazy odbywają się w ramach stałego cyklu kina: Francuskie Rendez-Vous.

Pokaz możliwy jest dzięki uprzejmości Ale kino+

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej