Going. | Babadag, Der Father - Cafe Kulturalna

Lado W Mieście 2014, czyli ABC X, czyli 10 lat LADO ABC/

BABADAG
Projekt Oli Bilińskiej, wokalistki Muzyki Końca Lata, powstały w 2010.
Z założenia miał tworzyć muzykę "organiczną", ale nie ograniczał się do brzmienia i postawy, które kojarzą się z muzyką "folkową" czy jakimikolwiek jej alternatywnymi wersjami; Babadag (aktualnie kwartet, w którym oprócz Bilińskiej grają również Szymon Tarkowski, Hubert Zemler i Maciej Cieślak) łączy dźwięki gitary, banjo czy polinezyjskich stalowych bębnów z automatami perkusyjnymi i gitarą elektryczną. Równie zaskakujące są inspiracje i kierunki, które wybiera Bilińska - słowo "Babadag" przywołuje dziś dość oczywisty obraz, ale wszystkie kompozycje, teksty, a nawet strona wizualna wydawnictw i koncertów zespołu, choć mogą wydawać się bliskie i zrozumiałe, istnieją przede wszystkim w świecie wrażliwości i wyobraźni artystki. Im bardziej coś wydaje się znajome, tym dziwniejsze może się po chwili okazać.
Babadag wydał swój debiutancki album, nazwany tak samo jak zespół, w 2012.

DER FATHER
Der Father to projekt Joanny Halszki Sokołowskiej (Przepraszam, Komuna/Warszaw) i Daniela Pigońskiego (Polpo Motel, Nic dla mnie), ostatnio powiększony o Jerzego Rogiewicza (Levity, Profesjonalizm, Jerz Igor). Nie udaje i nie jest czymś, czym nie jest. To piosenki, proste i mniej, z melodiami i tekstami, niepołamane i nieawangardowe, ale często radośnie idące pod prąd. To dźwięki gitary, syntezatora, automatu perkusyjnego, perkusji ludzkiej i głosu ludzkiego.

Der Father wciąż pracuje nad debiutanckim "Wake Up"; z każdym zagranym koncertem jest lepszy, dorasta szybciej niż wszyscy koledzy w klasie, więc wybaczamy brak pośpiechu. No ale podobno już w sierpniu.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej