Going. | Jerz Igor, Semantik Punk - Plac Zabaw

Jerz Igor, Semantik Punk

19:00 | Czwartek, 14 sierpnia 2014

Plac Zabaw

Koncert

Free

Free

Lado W Mieście 2014, czyli ABC X, czyli 10 lat LADO ABC.

"Jerz Igor to tajemnicza dwuosobowa postać śpiewająca i grająca na wielu instrumentach". Projekt Jerzego Rogiewicza (Profesjonalizm, Levity) i Igor Nikiforowa (Hokei, Paula i Karol) to zbiór piosenek dla dzieci, oczywiście tych "małych i dużych", i, dość paradoksalnie, jeden z najdojrzalszych zespołów nagrywających obecnie w Lado ABC. To, co zaczęło się jako wspólne piosenkowanie, nieśmiałe śpiewanie dwóch perkusistów, po pewnym czasie stało się kompletnym dziełem, w którego powstawanie poza wspomnianymi panami zaangażowało się wielu innych muzyków, tekściarzy, poetów i plastyków. A także dzieci i dorosłych, którzy wspierali projekt przez rok, który minął od premiery singla "Królewicz" do premiery "Małej Płyty".

W kołysankach, piosenkach, utworach i kompozycjach raz słychać orkiestrę, a chwilę później Jerza Igora a cappella, podkład z zabawkowego kibordu przeplata się tu z cymbałami i saksofonem. A jedna z nich jest po szwedzku.
"Najmłodszy, najmniejszy sen / nudzi się całkiem sam / w tej wielkiej sieni"

Semantik Punk istniał od 1999 jako Moja Adrenalina, zespól grający wypadkową mathcore'u, noise'u i awangardowego metalu. W 2004 wydał "nietoleruje-bije", a w 2012 przekształcił się w Semantik Punk.

SP, mimo, że składa się z tych samych muzyków co Moja Adrenalina, gra muzykę, która nie tylko odrzuca metki, szufladki i podgatunki, ale też łamie wszelkie prawidła rządzące rytmiką, pisaniem melodii, czy warstwą liryczną; tworzą coś, co wznosi się ponad całą logikę muzyki gitarowej i staje się czystą dźwiękowością. Hałaśliwa twórczość Semantik Punk może wydawać się dziwną, niespójną mieszaniną, ale pod pozorną kakofonią skrywa się skomplikowana i przemyślana struktura, której po prostu trzeba dać szansę.

"abcdefghijklmnoprstuwxyz", wydane w Lado ABC w 2012 roku, powstało w studio Rossa Robinsona, producenta znanego ze współpracy z Soulfly, At the Drive-In, The Cure i Vanilla Ice'em.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej