Going. | Wratislavia Pro Bratislava / Bratislava Pro Wratislavia - Galeria „Za szkłem” ASP

Wratislavia Pro Bratislava / Bratislava Pro Wratislavia

00:00 | Czwartek, 27 kwietnia 2017

Galeria „Za szkłem” ASP

Sztuka

Free

Free

Akademia Sztuk Pięknych i Galeria Miejska we Wrocławiu zapraszają na nową wystawę "Wratislavia pro Bratislava/ Bratislava pro Wratislavia".

BRATISLAVA PRO WRATISLAVIA / WRATISLAVIA PRO BRATISLAVA
Galeria Miejska we Wrocławiu (27 kwietnia – 27 maja 2017)
Galeria NEON (27 kwietnia – 3 czerwca 2017)
Galeria za Szkłem (27 kwietnia – 3 czerwca 2017)
wstęp wolny

Bratislava pro Wratislavia / Wratislavia pro Bratislava to wystawa podsumowujaca pierwszą część projektu wspólnie realizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Bratysławie oraz Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Głównym celem współpracy jest zaprezentowanie sztuki uczelni partnerskich - ASP w Bratysławie i ASP we Wrocławiu oraz efektów ich kulturalno-intelektualnej wymiany. Projekt ma charakter dwu-etapowej wystawy, prezentowanej we wrocławskich i bratysławskich ośrodkach sztuki.

Pierwszą część będzie można zobaczyć w murach Galerii Miejskiej we Wrocławiu oraz Galerii NEON i Galerii za Szkłem. Wernisaż tych połączonych wystaw odbędzie się w Galerii Miejskiej na ul. Kiełbaśniczej 28 w dniu 27 kwietnia o godzinie 18:00.

Na ekspozycji przedstawiona zostanie m.in. twórczość artystów, którzy znacząco wpłynęli na kształt słowackiej sceny sztuk wizualnych. Z dozą humoru, domieszką ironii i ogromną inteligencją słowaccy artyści: studenci, absolwenci i pedagodzy z Wydziału Malarstwa z Akademii w Bratysławie zaprezentują obfity przekrój prac malarskich.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej