Going. | Język do oc(a)lenia - Teatr Powszechny

Język do oc(a)lenia

19:30 | Sobota, 16 maja 2015

Teatr Powszechny

Teatr

15 zł

15 zł

Już 16 maja zapraszamy na premierę nowego spektaklu, który przygotowujemy od końca lutego z nową grupą warsztatową w Teatrze Powszechnym i w DOMu Strefy WolnoSłowej.

Punktem wyjścia do pracy twórczej i opowiadania historii stał się 'Ocalony język; - autobiograficzna powieść Eliasa Canettiego sięgająca do wspomnień pisarza z dzieciństwa w przededniu I wojny światowej. Opowieści o dorastaniu wśród wielu języków, o pierwszych ważnych lekturach oraz relacjach z ojcem i matką posłużyły jako punkt wyjścia do stworzenia spektaklu, w którym tekst Canettiego skonfrontowany został z biografiami Polaków oraz migrantów zaangażowanych w warsztaty. Czym jest nauka języka? Z czym wiąże się stawianie pierwszych kroków w nowym kraju? Wątki związane z tożsamością ukształtowaną na styku kultur, w przestrzeni uzależnionej od ważnych momentów historycznych, przeplatają się z historiami rozgrywającymi się na tle dzisiejszych konfliktów politycznych, sytuacji społecznej w Europie oraz kluczowych problemów naszej współczesności.

Reżyseria: Alicja Borkowska
Tekst: Tomasz Gromadka
Scenografia: Kinga Nowicka
Reżyseria świateł: Sebastian Klim

Występują: Mamadou Ba 'Goo, Weronika Brączek, Lusine Duryan, Paweł Fusiara, Agnieszka Gietko, Nieves Herrero, Tatiana Kaziv, Igor Klepikov, Anna Lipska, Mohamed Oujaa, Alessandro Palumbo, Reza Samadzadeh, Jose Luis Serrano,Bartłomiej Smoleński, Hanna Sokołowska, Małgorzata Sokołowska, Inga Shemaeva, Yuliya Soroka, Angelika Szkołuda, Xenie Vicaire, Wojciech Węgrzyński, Swietłana Zawadzka, Allan Zelaya

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej