Going. | Wieczór medytacji II - Kino Muranów

Wieczór medytacji II

19:00 | Sobota, 16 maja 2015

Kino Muranów

Inne

35 zł

35 zł

Gutek Film oraz Lado ABC zapraszają na drugą odsłonę wieczoru medytacji, podczas którego specjalnemu pokazowi filmu 'Wędrówka na Zachód' - buddyjskiej medytacji na ekranie towarzyszyć będzie koncert klarnecisty Pawła Szamburskiego. Na pierwszy medytacyjny wieczór, który odbył się 19 kwietnia, zabrakło biletów (a muzyk sprzedał wszystkie płyty, które miał ze sobą) - więc na prośbę widzów powtarzamy ten niecodzienny zestaw.

Paweł Szamburski zaprezentuje swój solowy album 'Ceratitis Capitata', podejmujący wątki liturgiczne wielkich religii basenu Morza Śródziemnego oraz wykorzystujący motywy melodyczne i ekspresję chórów prawosławnych, muzyki sufickiej, żydowskiej, bahaizmu czy chorału gregoriańskiego.

Czas trwania filmu: 56 min.
Czas trwania koncertu: ok. 40 min.


OPIS FILMU "WĘDRÓWKA NA ZACHÓD":

Drobinki kurzu, wirujące w świetle słonecznym. Gwar ruchliwej ulicy. Szum morskich fal. Człowiek, który na coś czeka, samotnie paląc papierosa w pokoju. Dziecko, które ' czymś zaintrygowane ' zatrzymuje się na schodach w podziemnym przejściu. Mnich pogrążony w medytacji, idący przez miasto. Wszystko to dzieje się jednocześnie i obok siebie. Tylko od nas zależy, jak głęboko się zanurzymy w otaczającej nas rzeczywistości.

'Wędrówka na Zachód' w reżyserii nagrodzonego Złotym Lwem w Wenecji Tsai Ming Lianga to głębokie, duchowe przeżycie: pogodne i radosne doświadczenie dla wszystkich, którzy ścigają się z czasem i żyją w wiecznym pośpiechu. W świecie permanentnej pogoni, niepokoju i ataku zewsząd na nasze zmysły to wyciszenie pozwalające wejść w umysł medytującego i doświadczyć głębokiego spokoju i koncentracji. 'Wędrówka na Zachód' to film, który nas wybudza z letargu permanentnej pogoni i niepokoju. Pokazany na wielkim ekranie w IMAKSIE podczas światowej premiery podczas festiwalu w Berlinie film przyciągnął tłumy widzów i był oglądany w absolutnej koncentracji, pozwalając każdemu na sali na unikalne doświadczenie: spotkanie z samym sobą.

Paweł Szamburski - (ur. 1980) muzyk związany z warszawskim środowiskiem LadoABC. Studiował na wydziale Antropologii Kultury oraz Muzykologii UW. Współtwórca takich zespołów jak: SzaZa, Horny Trees, Meritum, Cukunft czy kwartet klarnetowy Ircha. Tworzy muzykę na polu interdyscyplinarnym - dla filmu, teatru, kina niemego, tańca współczesnego czy słuchowisk. W pracy muzycznej najczęściej wykorzystuje klarnet, głos oraz elektronikę. Dzięki efektom zapętleń i delikatnych przetworzeń artysta jest w stanie komponować na żywo bogate, polifoniczne struktury dźwiękowe.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej