Going. | Kooperacja - Królikarnia

Zmiana Organizacji Ruchu 'KOOPERACJA'
Projekt będzie prezentowany do końca sierpnia 2015 r.

Stanisław Ignacy Witkiewicz otwiera szeroko oczy w poczuciu metafizycznego zadziwienia istnieniem. Dlaczego właśnie ja, dlaczego właśnie tu i dlaczego teraz? Witold Gombrowicz zdziwienie zastępuje fascynacją stwarzania człowieka przez człowieka. Pojawia się konwenans społeczny i jego płynna forma.

Grzegorz Kowalski stawia granicę pomiędzy obszarem własnym a obszarem wspólnym badając drugą osobę, innego lub nawet obcego. W Warszawie na Rondzie de Gaulle'a wyrasta palma, czarne kwadraty straszą z ulicy Dudziarskiej a chwilę później płoną kolejne tęcze. Bochenek chleba naszego powszedniego rozerwał się na pół i pękł wielki dzban pełen mleka - mówi lokalny poeta. Czy Ja, to to samo co Ty? Czy My, znaczy to samo co Oni?

Można by powiedzieć, że czarno-białe, mocno kontrastujące obiekty, które pojawią się w parku rzeźby warszawskiej Królikarni to huśtawki, gdyby nie dwustronne, centralnie umieszczone lustra. Cztery obiekty scalone tytułem ?Kooperacja, to rodzaj rzeźb pozwalających na czynny udział odbiorcy w ich funkcjonowaniu. Użycie obiektów wymaga współpracy co najmniej dwóch osób. Użytkownicy siedząc na przeciw siebie zapewniają równowagę pozwalającą na wzajemną zabawę, w której zamiast partnera widzimy własne lustrzane odbicie.Sytuacja ta wprawia uczestników w niepohamowaną radość i generuje silne emocje. Nie widząc osoby, z którą wchodzimy w interakcję, poruszamy się w rytmie własnego odbicia w lustrze.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej