Going. | Kup kota w worku. Work in progress - Teatr Druga Strefa

Kup kota w worku. Work in progress

17:00 | Niedziela, 18 czerwca 2017
Teatr Druga Strefa

Teatr

20 zł

20 zł

Spektakl dyplomowy Szkoły Aktorskiej Machulskich

obsada :
Agata Darnowska //Grzegorz Mroziński//Adrian Rux//Michał Szpak

Scenariusz i reżyseria: Mariusz Orski
Scenografia: Paweł Frankiewicz
Spektakl opiera się na scenariuszu będącym teatralną adaptacją jednego z ostatnich tomów poetyckich Tadeusza Różewicza, wydanego w 2008 roku pod tym samym tytułem: Kup kota w worku (work in progress).
Konwencja spektaklu – podobnie jak forma zaproponowana w tomiku przez poetę – oscyluje między rodzajem kabaretu pełnego pastiszu, ironii i kpiny a lirycznym zwierzeniem i głęboką refleksją opartą na uważnej obserwacji rzeczywistości, refleksją dotyczącą położenia w jakim znalazł się współczesny świat, człowiek, sztuka, kultura.
Wizja kryzysu, w którym pogrążona jest nasza cywilizacja, obraz zamętu, ogłupienia i chaosu powstającego w umysłach kształtowanych przez wszechwładne i wszechobecne media oraz przez tak zwaną „kulturę popularną” wyłaniają się z kolejnych scen, w trakcie których grupa współczesnych artystów (troje aktorów i reżyser) spotyka się, by tworzyć teatr, który obudzi umysły i emocje, snując opowieść o świecie, w jakim żyjemy.

To Różewicz, jakiego prawdopodobnie nie znasz... Różewicz, który zadziwi i rozśmieszy; który jednocześnie porusza umysł, emocje i uczucia. Który nas budzi.
Trailer: https://youtu.be/QdrW9VNlaXo
premiera miała miejsce 1 marca 2017 roku w PROMIE Kultury na Saskiej Kempie

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  jakim     ktorych     sztuka     rozewicz     rezyseria     tomiku     wspolczesny     progresskonwencja     jakiego     pelnego     jest     machulskichobsada     prawdopodobnie     wszechwladne     httpsyoutubeqdrw9vnlaxopremiera     miala     gleboka     kolejnych     zaproponowana     dyplomowy     ktorym     kempie     zyjemyto     kulture     rezyser     ktory     trakcie     bedacym     mariusz     worku     swiat     znalazl