Going. | Kup kota w worku. Work in progress - Teatr Druga Strefa

Kup kota w worku. Work in progress

17:00 | Niedziela, 18 czerwca 2017

Teatr Druga Strefa

Teatr

20 zł

20 zł

Spektakl dyplomowy Szkoły Aktorskiej Machulskich

obsada :
Agata Darnowska //Grzegorz Mroziński//Adrian Rux//Michał Szpak

Scenariusz i reżyseria: Mariusz Orski
Scenografia: Paweł Frankiewicz
Spektakl opiera się na scenariuszu będącym teatralną adaptacją jednego z ostatnich tomów poetyckich Tadeusza Różewicza, wydanego w 2008 roku pod tym samym tytułem: Kup kota w worku (work in progress).
Konwencja spektaklu – podobnie jak forma zaproponowana w tomiku przez poetę – oscyluje między rodzajem kabaretu pełnego pastiszu, ironii i kpiny a lirycznym zwierzeniem i głęboką refleksją opartą na uważnej obserwacji rzeczywistości, refleksją dotyczącą położenia w jakim znalazł się współczesny świat, człowiek, sztuka, kultura.
Wizja kryzysu, w którym pogrążona jest nasza cywilizacja, obraz zamętu, ogłupienia i chaosu powstającego w umysłach kształtowanych przez wszechwładne i wszechobecne media oraz przez tak zwaną „kulturę popularną” wyłaniają się z kolejnych scen, w trakcie których grupa współczesnych artystów (troje aktorów i reżyser) spotyka się, by tworzyć teatr, który obudzi umysły i emocje, snując opowieść o świecie, w jakim żyjemy.

To Różewicz, jakiego prawdopodobnie nie znasz... Różewicz, który zadziwi i rozśmieszy; który jednocześnie porusza umysł, emocje i uczucia. Który nas budzi.
Trailer: https://youtu.be/QdrW9VNlaXo
premiera miała miejsce 1 marca 2017 roku w PROMIE Kultury na Saskiej Kempie

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej