Going. | Wyszło jak wyszło - Klubojadalnia Eufemia

PROGRAM

19:00 - Wernisaż prac Przemysława Kwieka, Moniki Proniewskiej i Macieja Ratajskiego

19:30 - "Best poem never wins", czyli Porażkowy Slam
Czyli raczej najgorsze wiersze jakie chcecie pokazać światu, to znaczy nie chcecie, ale imperatyw kategoryczny wam każe, albo nie. Jednak nie możecie powstrzymać się przed narcystyczną potrzebą wejścia na scenę, albo jakieś głosy ("ciociu Ty żyjesz??") was do tego zmuszają, albo nie.
Obowiązują zasady klasyczne. Wystąpić może każdy, jeśli przeczyta wiersz swojego autorstwa i zmieści się w trzech minutach. Publiczność wybierze zwycięzcę, ale to porażkowy slam, więc publiczność raczej wybierze przegranych!

21:00 - Meble
Legenda muzyczno-literackiego undergroundu, efemeryczna grupa znana w Polsce jako najgorszy zespół świata, a na świecie jako najgorszy zespół Polski wystąpi w składzie: Paweł Dunin-Wąsowicz (wokal, gitara), Zuzka Wrońska (klawisze), Marcin "Makaron" Biernat (bas) i Darek Gosk (perkusja).
PDW, redaktor naczelny magazynu literackiego "Lampa", szef wydawnictwa Lampa i Iskra Boża, dziennikarz, krytyk, varsavianista, autor "Warszawy fantastycznej", "Fantastycznego Krakowa", "Widmowej Biblioteki" i "Odczapowa", ponownie weźmie do ręki gitarę, by wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami grać słabe piosenki na kiepskich instrumentach.

22:00 - Latające Pięści
zespół Latające Pięści powstał z potrzeby.
tą potrzebą było MACHANIE PIĘŚCIĄ...
ale nie byle jakie machanie, machanie rytmiczne, szamańskie, przekazujące treść swym machnięciem...
treść manifestacyjną' buntowniczą' twórczą
Nie jesteśmy kumplami z podwórka. Nie jesteśmy kolegami z pracy. Wielkie to ryzyko nazwać się i określić. CHCEMY BYĆ PO PROSTU!

23:00 - Didżeje Wyklęci
Nie sposób opisać tego, co będzie się działo, bo Didżeje Wyklęci nie wiedzą jeszcze, co będą puszczać! Porażkowy set pełen przypadkowych piosenek, żenujących hitów i wstydliwych przyjemności zapodadzą Teoretyczna Dziewczyna, Legendarny Xawery oraz Panna Meluzyna.

Projekcje prac wizualnych będą się odbywały przez cały wieczór równolegle do koncertów i wydarzeń.

Bilety:
do 21 - wstęp free!
od 21 do 23:00 - 10 zł
po 23:00 - 5 zł

Impreza jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji naukowej "Wyszło jak wyszło / Epic Fail", która odbędzie się 21 i 22 maja w Warszawie. Intelektualne zmierzenie się z porażką otwiera przestrzeń namysłu nad alternatywnymi wizjami przyszłości i mniejszościowymi narracjami znikającymi zwykle pod pisaną przez zwycięzców historią ?przez wielkie H?. Zachęceni badaniami zainicjowanymi przez teoretyków queer - rozumianego nie tylko wąsko, jako nurt studiów genderowych, ale też szeroko, jako społeczna teoria różnicy - chcemy widzieć porażkę jako narzędzie krytyki kultury i wywrotową strategię, przeciwstawiającą się kulturze sukcesu i podważającą dominujące narracje, narzucające nierealistyczne wizje powodzenia.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej