Going. | Idris Ackamoor & The Pyramids - Pardon, To Tu

Idris Ackamoor & The Pyramids

20:30 | Czwartek, 21 maja 2015

Pardon, To Tu

Koncert

40 zł

40 zł

Obok Sun Ra Arkestra i Art Ensemble of Chicago są jednym z filarów tzw. 'spirital afro cosmic jazz' i legendarnym, mistycznym klejnotem z czarnego artystycznego podziemia lat 70-tych. Zaczęli jako banda uczniów Cecila Taylora w legendarnym Antioch College w Ohio. Przed rozstaniem nagrali do 1977r. trzy świetne płyty, a w 2007r. świętowali wielki comeback. Ich mieszanka spirytualnego free-jazzu i funku jest niewiarygodna. Tego nie można przegapić. Zapraszamy bardzo serdecznie na jedyny koncert w Polsce zespołu 'The Pyramids' z niesamowitym saksofonistą Idris Ackamoor na czele.

Korzystając z uczelnianego stypendium, w 1972 roku zaczęli zwiedzać Europę i Afrykę, grając i nagrywając gdzie tylko się dało. Po powrocie z podróży wykorzystali swoje doświadczenia w tworzoną muzykę, która stała się wizjonerska i unikatowa. Wydali na własną rękę trzy albumy, które po dziś dzień są wielce poszukiwanymi wśród kolekcjonerów.

W 2007 roku nastąpiła reaktywacja składu, dając jeszcze większy nacisk na afrykańską sekcję perkusyjną poprzez zwrócenie się ku jeszcze większej grupowej improwizacji.

Ich europejska trasa koncertowa w 2010 roku, którą odbyli zaraz po wznowieniu albumów okazała się być wielkim sukcesem. Świetne recenzje oraz owacje na stojąco w każdym mieście gdzie grali. Po kolejnej trasie w 2011 roku, kiedy to powtórzyli sukces, nagrali nową płytę pt. "Otherworldly" (pierwszą od 1977 r.).


"I had such a marvelous time getting to meet and talk to The Pyramids. They're such an awesome group of guys - so positive and enthusiastic - and the concert was amazing" - Dan Snaith (Caribou)

"Wow - what a show they put on!" - Gilles Peterson

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej