Going. | Wieczór improwizacji - MÓZG Warszawa

Wieczór improwizacji

21:00 | Środa, 27 maja 2015

MÓZG Warszawa

Inne

Free

Free

Jednym z założeń MÓZGU jest eksperyment i odkrywanie, nie tylko w warstwie muzycznej.

Znany już cykl "Wieczory Improwizacji", który do tej pory odbywał się głównie z udziałem muzyków, poszerzamy o teatr.
W trakcie wieczorów improwizować będą aktorzy.

Najbliższy wieczór przewiduje przedstawienie w dwóch aktach. Podczas pierwszego improwizować będą zaproszeni przez MÓZG POWSZECHNY aktorzy.
Oni rozpoczną akcją, która w kolejnych częściach będzie kontynuowana z udziałem innych aktorów, a także chętnych spośród widowni.

Opowiadanie historii jest istotą teatru. Wieczór improwizacji teatralnej powinien przybrać kształt spotkania wypełnionego opowieściami naznaczonymi żywiołem spontaniczności zaskakującymi, odkrywczymi. Opowieści, które w ten sposób powstaną, mogą być smutne, wesołe, mądre i głupie, przejmujące i wzruszające, proste i złożone. Łączą je dwie rzeczy: nieprzewidywalny efekt i autentyzm usiłowań aktorów improwizujących - mówi prowadzący projekt Rober Kibalski.

Kto może wziąć udział?
Aktorzy, dramatopisarze, reżyserzy, osoby pasjonujące się teatrem i szukające wyzwań, inspiracji.

Wieczory Improwizacji mają służyć nawiązaniu nowych relacji, twórczemu rozwojowi i konfrontacji z własnym sposobem działania, słowem ? wyjściu poza schemat.

Swój udział w pierwszym wieczorze zapowiedzieli:

Magdalena Morgan
Edward Wawrzoń
Michał Głowacki
Jan Aleksandrowicz-Krasko

Prowadzenie projektu:
Robert Kibalski - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, którą ukończył w 1994 roku. Pracował jako aktor w Bałtyckim Teatrze w Koszalinie, Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze w Radomiu oraz w Teatrze Ochoty w Warszawie. Obecnie pracuje i mieszka w Warszawie. Współpracuje ze studiami nagrań oraz występuje w programach telewizyjnych. Swoją przygodę z teatrem improwizacji rozpoczął siedem lat temu w Teatrze ANIMA, następnie w Teatrze Improwizacji AB OVO, w którym obecnie występuje. Od siedmiu lat pracuje z młodzieżą jako instruktor teatralny w Teatrze Ochoty prowadząc zajęcia z technik teatru improwizacji. Jest trenerem Grupy Improwizacji Teatralnej SŁABO TO WIDZĘ. Prowadzi również warsztaty dotyczące improwizacji aktorskiej.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej