Going. | W Brzask - Królikarnia

Słonko. Skoro nie jest osobą, po co wciąż je witać? Być może stoi za tym potrzeba witania samego witania. Przyjemnie jest odnajdywać się w geście skierowanym ku czemuś dalekiemu, trochę oszukać i tak naprawdę zwrócić się ku sobie.

W tym roku na 'W brzasku' pojawią się muzycy, którzy już prawie witają się z wielkimi narracjami, odległymi tradycjami, by w końcu opowiedzieć swój własny mit, który nie ma za wiele wspólnego z 'rzeczywistą' tradycją.

Zaczynamy od Sebastiana Buczka - artysty udającego muzyka. Znawca pszczół, nagrywający płyty z polikaprolaktonu i szkła, ale i nieustraszony instrumentalista. Założyciel wytwórni AltanovaPress i członek stowarzyszenia Galeria Dawid Radziszewski. Zgodnie z życzeniem artysty repertuar koncertu pozostanie tajemnicą aż do 4:30 w niedzielę rano.

Jego występ odbędzie się na tarasie wschodnim pałacu Królikarnia, przy bezchmurnym niebie.

Chwilę później po drugiej stronie Pałacu zagra DJ Filip Lech, niestrudzony kolekcjoner niedorzecznych nagrań - nastąpi podróż od dźwięków mrówek, przez piski i trzaski, udawane disco, a skończywszy na bardzo smutnych pieśniach pewnej babuszki. DJ Filip jest współtwórcą DUNNO Recordings oraz posiadaczem gromadki kotów.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej