Going. | Peru - Południk Zero

Czy wiesz, że krasnodrzew pospolity, czyli koka, już w czasach Inków miała szerokie zastosowanie medyczne, sprawdza się przy chorobie wysokościowej, jest składnikiem Coca-Coli, jednak zabierając ze sobą z powrotem trochę jej liści można skończyć w więzieniu? Albo że w amazońskiej dżungli można znaleźć mrówki, które z powodzeniem zastępują szwy chirurgiczne? A że w trakcie kampanii wyborczej w Peru za powierzchnię reklamową służą fasady domów, wszelkie mury, skały i przydrożne kamienie, na których bezpośrednio malowane są podobizny i hasła kandydatów? A wiesz, że choć w Peru produkuje się jedną z najlepszych kaw na świecie, to trudno napić się jej na miejscu?

Peru to niewątpliwie kraj wielu zaskoczeń - nie tylko dla nas. Mieliśmy wrażenie, że sami Peruwiańczycy próbują odkrywać siebie na nowo, bo choć stoi za nimi wielka kultura, to hiszpańska konkwista wyrwała jej korzenie i zmusiła do budowania kraju od początku. I to chyba dlatego jest tam trochę chaotycznie (ładniej mówiąc - eklektycznie), tak jakby tymczasowo.

Zapraszamy na pokaz zdjęć z naszej miesięcznej podróży po tym kraju. Opowiemy o trekkingu w andyjskiej Cordillera Blanca, zdobyciu Pisco, podróży po amazońskiej dżungli, podążaniu śladami Inków w ich dawnej stolicy, obowiązkowej wizycie na Machu Picchu oraz niezapomnianym powrocie do Europy zapewnionym przez strajkujących pilotów Air France.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej