Going. | Skubas - Muszla Koncertowa

Skubas to artysta niepokorny, zadziorny i nieokrzesany. Ciągnie się za nim legenda rockandrollowego łobuza. Koncerty Skubasa to jednocześnie wulkan energii, ale też potężna dawka melancholii skrywanej pod maską grunge?owego hałasu. Jego debiutancka płyta ?Wilczełyko? okazała się jedną z najważniejszych płyt 2012 roku. W kolejnym roku był nominowany m.in. do Fryderyków w kategoriach Debiut Roku oraz Utwór Roku (?Linoskoczek?). Wziął udział w nagraniu programu ?Made In Polska? dla TVP2 oraz cyklu Otwarta Scena. Od wydania płyty zagrał już ponad 70 koncertów, w tym na tak ważnych scenach jak: Opener, Jarocin, Malta, Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Studiu im. Agnieszki Osieckiejm w PR3. Jesienią po raz kolejny odwiedził wszystkie największe polskie miasta podczas klubowej trasy koncertowej. Gotowy jest już materiał na drugą płytę. Premiera we wrześniu 2014. Pierwszy singiel: ?Nie mam dla Ciebie Miłości? od kilku tygodni utrzymuje się na czołowych miejscach na trójkowej liście przebojów.

Muzyka Skubasa to gitarowe brzmienia o szczególnym klimacie, folkowym i mocno grunge?owym charakterze. W swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z niezwykłym głębokim wokalem, tworząc melodyjne piosenki, z prawdziwymi tekstami, które chwytają za serce. W produkcji Skubas postawił przede wszystkim na atmosferę i przestrzeń. ?Wilczełyko? wypełnia lukę na polskiej scenie muzycznej i jest swoistym powrotem do prostoty i autentyczności. Wśród gości na płycie znaleźli się: EMADE, Wojtek Sobura, Julia Iwańska i Kev Fox. Za mix i mastering odpowiada Andrzej Smolik.

?Na pewno jedno z odkryć roku. Brakowało u nas takiej płyty? | Piotr Metz, ?Wprost?
?Dobra polska płyta nie przejdzie niezauważona? | Bartek Chaciński, ?Polifonia?

Skład: Skubas (Radosław Skubaja) ? gitara, śpiew, Filip Jurczyszyn ? bas, Wojtek Sobura ? bębny, Maciej Starnawski ? gitara, wokal, Wojtek Makowski ? gitara

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej