Going. | Trupa Trupa - Cafe Kulturalna

Zapraszamy na pierwszy w Warszawie koncert promujący nowe wydawnictwo zespołu Trupa Trupa, zbierający świetne recenzje album HEADACHE.

"I nagle Trupa Trupa nagrywa album, na którym przenikają się brzmienia psychodelicznie niezależne (i.e. Tame Impala), gdzie gitary tworzą konsekwentną tkankę i to w ramach zróżnicowanych kompozycji, bo z jednej strony są tu melodie na modłę ELO w najlepszym wydaniu, a z drugiej nojzowa, prawie swansowa końcówka; jest i tytułowy utwór z konsekwentnie budowanym napięciem, oparty jednocześnie na repetycji melodyjki na gitarze i stopniowym operowaniem głośności, aż po eskalację od której mam ciarki i włosy mi stają na rękach." - Małgorzata Halber, Na ripicie

BIO

Trójmiejski zespół Trupa Trupa tworzą Grzegorz Kwiatkowski, Tomek Pawluczuk, Wojtek Juchniewicz i Rafał Wojczal. Grupa ma na swoim koncie EPkę z 2010 roku oraz dwa longplay'e: LP z 2011 r. i ++ z 2013 r. W ostatnich latach zespół gościł na Open'er Festival (2012), OFF Festivalu (2013), Festiwalu Ars Cameralis (2013) oraz Soundrive Festival (2014). Od pewnego czasu Trupa Trupa pojawia się również na antenie TVP Kultura - do tej pory telewizja wyemitowała siedmiokrotnie koncert z foyer Teatru im. Gombrowicza, a od maja tego roku rozpoczęła emisję koncertu z Cafe Fikcja.

Zespół jest dwukrotnym laureatem nagrody kulturalnej Gazety Wyborczej SZTORM ROKU za album LP i album ++. Trupa Trupa była również nominowana do Nagrody Aktivista w kategorii Artysta Roku za album ++. Utwór "Take my hand" z pierwszej długogrającej płyty grupy trafił na 'Offensywę' - wydawnictwo Programu Trzeciego Polskiego Radia.

W marcu ukazała się trzecia płyta zespołu zatytułowana HEADACHE. Nagrań dokonano pod koniec 2014 roku w studiu Dickie Dreams. Produkcja: Michał Kupicz (miks, mastering) i Adam Witkowski (rejestracja). Album został wydany przez angielski label Blue Tapes and X-Ray Records (7 marca CD, 18 kwietnia kaseta), oficynę założoną w 2012 roku przez Davida McNamee. Blue Tapes and X-Ray Records jest wydawcą takich artystów jak Tashi Dorji, Katie Gately czy Father Murphy.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej