Going. | Noc Muzeów - Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Na program tegorocznej Nocy Muzeów składają się oprowadzania po bieżących wystawach i nocne spacery po Parku Rzeźby na Bródnie. Oprócz tego streetartowcy z The Fine Art Collective zaprezentują wspólne działanie w pasażu na Pańskiej, a animatorzy z międzywydziałowego koła Ludus UW zorganizują grę muzealną.

Wydarzenia będą się odbywać na terenie Muzeum (oprowadzania oraz gra muzealna) i w pasażu między budynkami Muzeum na Pańskiej (działania streetartowe). Do Parku Rzeźby będzie kursował Złoty Autobus Pawła Althamera, a na miejscu odbędą się warsztaty plastyczne, koncerty i oprowadzania po Parku przez przewodnika.

Szczegółowy program Nocy Muzeów 2014 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej:

Oprowadzania po bieżących wystawach:
14.00 - oprowadzanie w języku angielskim po wystawie ?Co widać. Polska sztuka dzisiaj?
16.00 - oprowadzanie po wystawie ?W niedalekiej przyszłości?
18.00 - 18.30 - oprowadzanie rodzinne po wystawie ?Co widać. Polska sztuka dzisiaj? - interaktywne spotkanie warsztatowe dla osób w każdym wieku
18.30 - 19.00 - oprowadzanie rodzinne po wystawie wystawie kolekcji ?W niedalekiej przyszłości?.
Od godziny 20.00 do północy będzie można zwiedzać bieżące ekspozycje w towarzystwie przewodników, oprowadzania będą się rozpoczytać co pół godziny.

The Fine Art Collective prezentuje: Street Art Live
...czyli wyjątkowe spotkanie artystów, których naturalnym środowiskiem jest przestrzeń publiczna. Podczas Nocy Muzeów czterech wybitnych polskich twórców polskiego street artu spotka się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, aby na żywo stworzyć jedną spójną pracę. W swojej kolaboracji artyści CHAZME, NAVER, SEPE oraz THEOS skupią się na swoim indywidualnym stylu pracując jednocześnie w jednej przestrzeni tematycznej. Projekt realizowany jest w ramach The Fine Art Collective ? inicjatywy zrzeszającej młodych twórców której mecenasem jest marka Liquitex, producent profesjonalnych materiałów dla artystów tworzących nie tylko w przestrzeni publicznej.

Gra muzealna:
W godzinach 16.00 - 17.30 odbędzie się gra muzealna przygotowana przez animatorów z Międzywydziałowego Koła Naukowego Ludus UW, która pozwoli odbiorcy zapoznać się w aktywny sposób z kolekcją muzeum i wystawą ?Co widać. Polska sztuka dzisiaj?. Na graczy czeka wiele wyzwań, ale nie zabraknie chwili na to, żeby dowiedzieć się czegoś o spotkanych na trasie gry eksponatach. Poprzez stworzenie sytuacji gry przestrzeń Muzeum ma zostać oswojona, a elementy eskpozycji mają zostać pokazany w przyjazny i niekonwencjonalnu sposób. Kto może zagrać? Wszyscy, którzy skończyli 16 lat.

Wydarzenia w Parku rzeźby na Bródnie:
Dzielnica Targówek przygotowała na tę Noc wiele atrakcji. W Parku odbędą się między innymi: koncerty przy Togunie, rejsy Złotą Gondolą, ?świetlne spotkania?, czyli warsztaty tworzenia lampionów oraz koncert patefonowy przy Domku Herbacianym, oprowadzania w towarzystwie przewodnika.

19:00 - spacer z audiodeskrypcją
20:30 - odjazd ?Marzyciela? (Złotego Autobusu Pawła Althamera) z Muzeum Sztuki Nowoczesnej do Parku Rzeźby (powrót ok. 22:00)
23:00 - drugi kurs ?Marzyciela? (Złotego Autobusu Pawła Althamera) z Muzeum Sztuki Nowoczesnej do Parku Rzeźby
0:30 odjazd z Parku Rzeźby do Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej