Going. | Sleep Party People - Niebo

Sleep Party People

20:00 | Niedziela, 10 grudnia 2017
Niebo

Koncert

59 zł

59 zł

SLEEP PARTY PEOPLE – ogłoszenie trasy koncertowej 2017!

SLEEP PARTY PEOPLE – soundtrack Twoich snów

Przez ostatnie dwa i pół roku Sleep Party People koncertował po całej Europie i Azji w ramach promocji poprzedniego krążka. Niezliczone koncerty zainspirowały formację do koncentracji na bardziej organicznym dźwięku niż dotychczas – zatem do kolejnych nagrań zaangażowano już prawdziwe instrumenty.

2 czerwca Sleep Party People wrócili z nową dawką muzyki – album Lingering wydany został przez niezależną wytwórnię Joyful Noise Recordings. Wcześniejsze płyty, wydane kolejno w 2010, 2012 i 2014 roku, zagwarantowały zespołowi 80.000 fanów na Facebooku, za to obydwie wersje utworu I'm Not Human at All zostały obejrzane na Youtube łącznie ponad 6 milionów razy. Jako że poprzednia trasa obejmowała jedynie Europę i Azję, w tym roku nowy projekt będą mogli usłyszeć na żywo fani w USA, Meksyku i Ameryce Południowej.

Sleep Party People narodził się w głowie Briana Batza, duńskiego multiinstrumentalisty o nieograniczonej wyobraźni.

„Jako architekt dźwięku, Batz udowadnia, że niedaleko mu do tytułu geniusza… jest niesamowity”- The Sunday Times.

Inspirując się dziełami twórców takich jak Boards Of Canada, David Lynch i Erik Satie, Batz wykorzystał brzmienie starego, zniszczonego fortepianu w swoim mieszkaniu i połączył go ze swoim zmienionym elektronicznie głosem, tworząc tajemniczy i hipnotyczny dźwięk często szyfladkowany jako dream pop.

Rozpoznawalne już enigmatyczne, z lekka nawiedzone nuty SPP zaczęły powstawać w 2008 w formacie one-man-show w zaciszu domowego studiu Batza, gdzie narodził się też debiutancki album o homonimicznym tytule (2010). Atmosfera stworzona przez artystę, dezorientująca słuchacza na granicy świata snu i jawy, to nieplanowane osiągnięcie autora.

„Zawsze byłem wielbicielem instrumentalnej muzyki ambientowej, ale nigdy nie sądziłem, że ja również będę się nią zajmować – ale kiedy już zacząłem proces, natychmiast się w tym rozsmakowałem i pokochałem połączenie dźwięków organicznych ze światem cyfrowym” – mówi Brian Batz.

Nowsza, bardziej organiczna odsłona SPP da się wychwycić szczególnie podczas występów na żywo. Zespół obejmuje 5 członków, co pozwala samemu Batzowi jeszcze mocniej eksplorować dźwiękową głębię w utworach. Publiczność porwana będzie do intensywnych doznań nie tylko przez szeroko pojętą muzykę (od lekkich kompozycji fortepianowych do głośnych wręcz kinematograficznych instrumentali), ale też dzięki nietypowemu podejściu artystów do auto-prezentacji – Brian z zespołem wystąpi w swoich kultowych maskach królików.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  batz     bede     wychwycic     tworcow     hipnotyczny     organicznym     uslyszec     tylko     osiagniecie     meksyku     organicznych     dzieki     zespolem     noise     elektronicznie     krazka     satie     czerwca     wystapi     zostaly     dzwieku     czesto     zagwarantowaly     tajemniczy     mogli     odslona     nieograniczonej     tytulu     niedaleko     dzwiek     wyobraznijako     porwana