Going. | Nowy Bulwar(T)Sztuki - Koncert Cracow Brass Quintet - Zalew Nowohucki

Nowy Bulwar(T)Sztuki - Koncert Cracow Brass Quintet

15:00 | Niedziela, 7 sierpnia 2016

Zalew Nowohucki

Koncert

Free

Free

Koncert z cyklu: Klasyka na żywo.
Cracow Brass Quintet, czyli Krakowski Kwintet Blaszany, powstał w 2002 roku i w swoim zamierzeniu chce kontynuować wielowiekową tradycję kapeli katedralnej na Wawelu. Ponadto bliska mu jest działalność innych europejskich zespołów kameralnych (takich jak Canadian Brass Quintet, German Brass czy London Brass) oraz kontynentalne tradycje wykonawcze. Kwintet jest laureatem nagrody drugiego miejsca w VII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Warszawie. W skład zespołu wchodzą młodzi, utalentowani muzycy współpracujący na stałe z takimi orkiestrami jak Orkiestra Filharmonii Krakowskiej i NOSPR w Katowicach.
Skład zespołu:
- Bartosz Gaudyn ? trąbka
- Michał Warzecha ? trąbka
- Paweł Dziewoński ? waltornia
- Paweł Cieślak ? puzon
- Jakub Urbańczyk ? tuba.
Program:
- Mark Nowakowski ? ?Wawel Fanfare?
- V. Ewald ? Kwintet
- M. Arnold ? Kwintet.

Nowy Bulwar(t)Sztuki pulsuje w rytmie 90/90. Zapraszamy na ponad dziewięćdziesiąt wyjątkowych wydarzeń w dziewięćdziesiąt dni wakacji!
Przez całe lato, codziennie od 5 czerwca do końca sierpnia, Teatr Łaźnia Nowa zaprasza nad Zalew Nowohucki, gdzie rozbijemy specjalny obóz ? Nowy Bulwar(t) Sztuki. Będzie to przestrzeń działań artystycznych, kulturalnych, rozrywkowych i edukacyjnych ? doskonała propozycja na spędzenie wakacji w mieście. I to nie tylko dla nowohucian, ale dla każdego, kto chciałby poczuć powiew letniej kultury, zażyć haustu niebanalnej sztuki, zrelaksować się w wyjątkowej przestrzeni, poznać nietuzinkowych ludzi i uczestniczyć w niecodziennych artystycznych działaniach.
Każdego dnia w ramach Nowego Bulwar(t)u Sztuki będą odbywać się darmowe wydarzenia: spektakle, spotkania z artystami, koncerty muzyki poważnej oraz etnicznej, pokazy filmowe, gry i zabawy plenerowe, warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tego lata przy ulicy Bulwarowej będzie można spotkać zarówno artystów z Łaźni Nowej i największych teatrów z całej Polski, animatorów krakowskiej kultury, jak również? dawno niewidzianego sąsiada. Nowy Bulwar(t)uSztuki to bowiem miejsce otwarte na różne formy aktywności oraz na wszystkich ludzi żądnych dobrej zabawy i artystycznego rozwoju. Plenerowe przedstawienia teatralne i koncerty, towarzyskie spotkania i rozmowy w toku wspólnego działania, wariacje i inspiracje, które nakręcają i budzą emocje ? to wszystko i wiele, wiele więcej czeka na Was na Nowym Bulwar(t)-cie Sztuki.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej