Going. | Le Violon Francais - DZiK

Le Violon Francais

20:00 | Czwartek, 28 maja 2015

DZiK

Koncert

25 zł

25 zł

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu 'DZiKa Klasyka'. Tym razem szykuje się prawdziwa uczta zarówno dla ucha, jak i podniebienia w naszych 'domowych' warunkach zabrzmią utwory francuskich mistrzów, takich jak: Cesar Franck, Jules Massenet, Camille Saint-Saëns, Gabriel Fauré i Maurice Ravel, a to wszystko przy lampce wina (w cenie biletu) i raclette.
Zagrają: Christian Danowicz (skrzypce) i Anna Rutkowska-Schock (pianino).

Bio:
Urodzony w Argentynie francuski skrzypek Christian Danowicz należy do najciekawszych instrumentalistów swego pokolenia. Laureat konkursu skrzypcowego im. Tadeusza Wrońskiego, stypendysta francuskiego programu Egide (2004-2009), od 2010 roku jest Koncertmistrzem Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej Leopoldinum, solista, dyrygent, kameralista (Escuela Superior de Musica Reina Sophia w Madrycie). Jego płyta Le Violon Francais (wyd. DUX) zawiera 'żelazny' skrzypcowy repertuar francuski (od nieśmiertelnej Sonaty skrzypcowej A-dur Francka po 'Tzigane' Ravela), co jest, jak przyznaje artysta, sposobem na wyrażenie tęsknoty za krajem rodzinnym. Emocjonalnych interpretacji tych popularnych dzieł nie obciąża jednak sentymentalizm - są one, w najlepszym tego słowa znaczeniu, nowoczesne i zbudowane w oparciu o nienaganną technikę wykonawczą.
Przy pianinie skrzypkowi towarzyszyć będzie uznana wrocławska kameralistka, Anna Rutkowska-Schock.

Na koncert zaprasza Dagna Sadkowska, członkini Kwartludium, pomysłodawczyni cyklu:
Koncerty "z klasyką" to wydarzenie, które inicjowane było co jakiś czas w różnych stołecznych klubach na przestrzeni ostatnich lat.
W zeszłym roku wraz z Marcinem Maseckim i Mikołajem Pałoszem wykonywaliśmy dwa tria fortepianowe Beethovena: Es-dur i D-dur; występowaliśmy w Pardon To Tu i Nie zawsze musi być chaos.
We wrześniu 2014 r. w DZiKu zorganizowałam koncert z muzyką Schuberta: Kwartet smyczkowy G- dur. W październiku ponownie Schubert ? tym razem Trio fortepianowe. Na 19. lutego wybraliśmy zaś muzykę Wolfganga Amadeusza Mozarta (m.in. Koncert fortepianowy KV 415), a 5. marca Małgorzata Sarbak wykonała napisane specjalnie dla niej utwory Pawła Szymańskiego.
Klub DZiK to miejsce gościnne i przyjazne klasyce. W miękkim fotelu, z kieliszkiem dobrego wina, w oryginalnej atmosferze starej warszawskiej willi można się spotkać z muzyką poważną i wykonawcami ''na wyciągniecie ręki".

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej